Kąpiele zwalczą cellulit!

Cellulit, zwany powszechnie pomarańczową skórką, dotyka większość kobiet. Lipodystrofia – jak cellulit określa medycyna – stanowi nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnych zmianach obrzękowych tkanki podskórnej. Tak powstaje nierówna i powierzchnia skóry i bolesne zgrubienia na udach, pośladkach, piersiach i innych partiach ciała. Jak radzić sobie z uciążliwym problemem cellulitu? Odpowiedź znajdziemy w naturze.

 Przyczyny powstawania cellulitu

Najistotniejszą z przyczyn powstawania cellulitu są zachwiania hormonalne (związane ze wzrostem estrogenu). Nie bez znaczenia pozostaje także brak regularnego ruchu, nadwyżkowe gromadzenie wody w organizmie (sprzyja temu choćby zażywanie tabletek antykoncepcyjnych), uleganie używkom (np. częste spożywanie alkoholu i palenie papierosów). Nawyki w ubiorze również mogą przyczyniać się do powstawania skórki pomarańczowej: obcisłe, elastyczne materiały ubrań mogą negatywnie oddziaływać na krążenie krwi i oddychanie skóry. Oprócz zachowania odpowiedniej diety i ćwiczeń, możesz stosować również kosmetyki naturalne na bazie ziół i olejków. Za ich pomocą zrobisz aromatyczną kąpiel, przygotujesz okłady antycellulitowe, wykonasz ujędrniający masaż.

Dieta i zioła na cellulit

Odpowiednio dobrana, zbilansowana dieta podziała na skórę skuteczniej niż niejeden dobry kosmetyk. Kluczem do sukcesu jest, przede wszystkim, przyjmowanie odpowiednich ilości płynów (minimum od 1,5 wody niegazowanej, ziołowych herbat, soków owocowych i warzywnych bez cukru). Zminimalizujcie spożywanie kofeiny i teiny, etanolu i nikotyny, gdyż używki negatywnie wpływają na naczynia krwionośne i obieg limfy. Odstawcie gotowe, dania, słone i słodkie przekąski, gazowane napoje. Niech dominującym sposobem obróbki termicznej żywności stanie się dla was gotowanie i pieczenie, zamiast soli, niech królują aromatyczne zioła. Takie zmiany spowodują, że posiłki staną się lekkostrawne i odżywcze.

Dostarczcie organizmowi sporo błonnika (obecnego w razowym pieczywie, kaszach, otrębach), witaminy B (kiełki zbóż, drożdże, jajka), potasu (pomidory, ziemniaki, sałata), witaminy C (pietruszka, pomidory, szpinak, owoce cytrusowe). Zadbajcie, by w waszym menu znalazły się potrawy bogate w kwasy tłuszczowe omega (tj. ryby, orzechy, oliwa z oliwek, olej lniany, słonecznikowy, rzepakowy czy z pestek dyni). Jedzcie niewielkie posiłki o stałych porach, zwiększając, jednocześnie, regularną aktywność fizyczną. Warto pamiętać, że rośliny, które zwalczają cellulit, oczyszczają tkanki z nagromadzonych toksyn oraz poprawiają przepływ krwi i limfy. Można je stosować w formie olejków, kremów, ale także dodawać do sałatek i sporządzać z nich wywary oraz napary. Do ziołowych sojuszników w walce z cellulitem zaliczyć można: mniszek lekarski, ostropest, pietruszkę, jałowiec czy koper. Warto włączyć je w dietę i w zabiegi pielęgnacyjne.


Szukasz innych metod? Tutaj znajdziesz jeszcze więcej sposób na cellulit!

Zrób sobie kąpiel, zwalcz cellulit!

Kąpiele służą nie tylko oczyszczaniu ciała, relaksowi i odprężeniu. Przy zastosowaniu odpowiednich dodatków, mogą stać się prawdziwym rytuałem, pozytywnie oddziałującym na zdrowie i urodę, kondycję skóry i samopoczucie. Poniżej podajemy kilka sprawdzonych przepisów na domowe kąpiele antycellulitowe, które – dzięki naturalnym składnikom aktywnym, pozwolą wam schudnąć i ujędrnić skórę. Pamiętajcie, że kąpiel powinna trwać maksymalnie 40 minut, a woda nie może parzyć. Istotne jest też, aby po kąpieli, wychładzać ciało stopniowo, a najlepiej – zażywać kąpieli tuż przed snem. Jeśli walczymy z cellulitem, warto po kąpieli nałożyć krem, maskę lub olejek antycellulitowy – również domowej roboty!

Przepisy na antycellulitową kąpiel:

  • kąpiel szałwiowa: 3 łyżki szałwii i 3 łyżki sypanej herbaty zalej gotuj pod przykryciem około 20 min. Przecedź i wlej do wanny z ciepłą wodą.
  • kąpiel z koprem włoskim: 4 łyżki kopru zalej wodą i gotuj około 15 min. pod przykryciem. Wywar odcedź i wlej do wanny z ciepłą wodą.
  • kąpiel w soli morskiej: wymieszaj: ½ kg soli morskiej, łyżkę cynamonu, 1 l tłustego mleka, pół szklanki miodu. Lekko podgrzej, a całość wlej do wanny z ciepłą wodą.
  • kąpiel ze skrzypem polnym: napar z ziół wlewamy do wody w wannie.
  • kąpiel kokosowo- sandałowa: wymieszaj: olej kokosowy, olejek cytrynowy i olejek sandałowy i wlej mieszankę do wanny z ciepłą wodą.

Po aromaterapeutycznej kąpieli weź krótki, chłodny prysznic.

Masaże olejkami antycellulitowymi

Efekt kąpieli warto uzupełnić antycellulitowym masażem z olejkiem. Najskuteczniejsze w ujędrnianiu będą olejki: cytrynowy, pomarańczowy, a także grejpfrutowy. Dzięki takiemu zabiegowi, skóra staje się sprężysta i oczyszczona, znikną też oznaki zmęczenia, przesuszeni i podrażnień. Z kolei, olejek do masażu z algami morskimi  będzie stymulował metabolizm komórek, wspomoże odchudzanie zregeneruje ciało. Masaże za pomocą aromaterapeutycznych olejków pozwalają skórze odzyskać jędrność i gładkość. Jest to także znakomite uzupełnienie efektu regularnych działań: zdrowej diety, ćwiczeń, przebywania na świeżym powietrzu i cotygodniowych kąpieli zdrowotnych.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?<< >>Lumpeksowy poradnik, czyli sposób na ciekawą garderobę

About the author : admin