Piękno okolic intymnych

Depilacja okolic bikini wielu kobietom kojarzy się z dyskomfortem nie tylko fizycznym, ale i emocjonalnym. Poszczególne rodzaje depilacji bikini łączy ze sobą sposób ich wykonania i związane z tym cechy charakterystyczne zabiegu. Co zatem warto wiedzieć przed jego rozpoczęciem?

Sukces małymi kroczkami

Wybierając rodzaj depilacji bikini, należy pamiętać o tym, że kobiety „początkujące” w tym temacie, powinny zdecydować się na możliwie jak najmniej inwazyjne metody. Dlaczego? Ponieważ pozwalają one nie tylko oswoić się z bólem, ale też sprawdzić, jak skóra reaguje na poszczególne metody usunięcia włosków. Nie zapominajmy, że każda kobieta może zupełnie inaczej odczuwać dyskomfort zabiegowy!

Dobrym pomysłem jest zastosowanie tak zwanej epilacji laserowej. Jak sama nazwa wskazuje, stosuje się tu klasyczny laser epilacyjny, który podświetla włos i jego cebulkę. Dzięki temu już po krótkim czasie usunięty jest on z organizmu kobiety. Mimo to pierwsza depilacja intymna powinna być wykonana na stosunkowo niewielkiej powierzchni skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

W zależności od rodzaju depilacji bikini, wyróżniamy zupełnie inne formy przeciwwskazań zabiegowych. Jeśli usuwanie włosków jest wykonywane za pomocą lasera, należy pamiętać o wizycie u dermatologa. Przeciwwskazaniem do laserowego usuwania włosów są chociażby zmiany skórne lub nadwrażliwość na silne oddziaływanie światła.

Z kolei depilacja mechaniczna nie powinna być wykonywana u kobiet, u których (w okolicach intymnych) występuje miejscowa nadwrażliwość i suchość skóry. Na depilację nie powinny się też decydować również te kobiety, które cierpią na cukrzycę, inne choroby skóry (np. łuszczyca, wysypki) oraz posiadają wyjątkowo jasny odcień skóry.

Kremy i żele – ciekawa alternatywa

Pewną alternatywą dla powyższych metod jest tak zwana metoda żelowa, która – w przeciwieństwie do powyższych – nie oddziałuje aż tak bardzo na powierzchnię skóry, wykazując jednocześnie nieco mniejszą skuteczność. Należy jednak pamiętać, że również i te rodzaje depilacji bikini, wymagają wykonania odpowiednich badań skórnych pod kątem nadwrażliwości na wybrane składniki preparatu.

Podsumowując, jeśli kobieta dostosuje się do wszystkich powyższych wymagań, depilacja bikini będzie w pełni bezpieczna. Dlatego nie należy też zapominać o podstawowych czynnościach higienicznych, w tym oczywiście dokładnej dezynfekcji skóry. Kobiety nie powinny też zapominać o tym, że depilacja jest skuteczna tylko w przypadku dłuższych włosków (minimum 5 mm).

Wypełnij swoją garderobę odpowiednio dobraną bielizną.<< >>Rozchwytywane baleriny skórzane na najbliższe miesiące

About the author : admin