Wysokiej jakości nici

Przy ranach o dużym napięciu potrzebne są wysokiej jakości nici chirurgiczne. Warto też pamiętać o tym, że to nie tak, iż zawsze wybiera się tak samo wyglądającą nic. Tym samym nić chirurgiczna sklep niekoniecznie musi okazać się rozwiązaniem.

Co się dzieje podczas operacji?

Operacja to temat, o którym raczej nie lubimy rozmawiać. Można przypuszczać, że rozmowy najczęściej sprowadzają się do tego, że konieczna jest narkoza. Spróbujmy jednak teraz przyjrzeć się nieco sprawie.

Oczywiście są różne operacje, ale nie ulega wątpliwości, że w każdym przypadku chirurg musi zastanowić się nad grubością nici. O szczegółach można opowiadać i opowiadać, ale w końcowym rozrachunku istotne jest tylko jedno – wybór możliwie najcieńszych szwów. Naturalnie to nie jest jedna sprawa, na której należy się skoncentrować. Nić chirurgiczna ma być cienka i wytrzymała. Być może dla wielu osób brzmi to dziwnie, ale wyjaśnienie jest stosunkowo proste. Chodzi o utrzymywanie brzegów rany w niezmienionym stanie (w trakcie gojenia).

Poszczególne rozmiary – jak wygląda sytuacja?

Warto także zatrzymać się przy rozmiarach nici. Wiele osób może pomyśleć, że nici dzielimy na cienkie, średnie i grube. Co więcej, tak właśnie wygląda rzeczywistość. Czy to oznacza, że sprawa jest stosunkowo prosta?

Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że trzeba wiedzieć, jakie rozmiary zalicza się do cienkich, a jakie do średnich czy grubych. Potrzebna jest całkowita pewność. Przy niciach chirurgicznych nie ma miejsca na żadne wątpliwości – liczą się wyłącznie fakty.

Wybór nici to duża odpowiedzialność – na kim spoczywa?

Zastanówmy się teraz nad ewentualną pomyłką – co by się działo, gdyby nić nie została właściwie dobrana? Być może niektórzy myślą, że nic wielkiego by się nie stało, ale niestety jest trochę inaczej.

Wszyscy powinni mieć świadomość tego, że źle dobrany materiał szewny może okazać się powodem zakażeń pooperacyjnych i nieestetycznie wyglądającej blizny. Warte zapamiętania jest też to, że ostateczna decyzja zawsze jest po stronie chirurga, który operuje. Mogą pojawiać się różne głosy, ale to on decyduje. Jak się można domyślić, decyzja zawsze musi zostać odpowiednio przemyślana. Nie może być tak, że wybór dokonywany jest pod wpływem chwili.

Zioło wszechstronne - Czystek Lekarski<< >>Zabiegi pielęgnacyjne dla każdego psa

About the author : admin