Eko kosmetyki – kosmetyki przyszłości

Dwudziesty pierwszy wiek to bez wątpienia okres życia w zgodzie z naturą. Dotyczy to zarówno zwiększonej aktywności fizycznej, zdrowszego odżywiania się, jak i korzystania z bio kosmetyków. Zwłaszcza te ostatnie wiodą prym wśród społeczeństwa. Czym zatem wyróżniają się one spośród setek kosmetyków, które można zakupić w popularnych drogeriach?

Eko kosmetyki

Wszystko, co w nazwie posiada przedrostek „Eko” lub „Bio”, uważane jest za coś zdrowego, lepszego, przyjaznego naturze. I nie ma się czemu dziwić. W końcu w większości przypadków tak właśnie jest. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o bio kosmetyki, które coraz częściej można spotkać na drogeryjnych półkach. Co więcej, na rynku pojawia się coraz więcej sklepów, które w ofercie sprzedaży posiadają właśnie eko kosmetyki. Czym zatem są takie artykuły?

Bio kosmetyki

Bio kosmetyki przede wszystkim wyróżnia to, że nie są testowane na zwierzętach oraz że nie wykorzystuje się do ich produkcji żadnych konserwantów, sztucznych aromatów, barwników czy ogromnych ilości substancji syntetycznych. Takie kosmetyki w głównej mierze składają się z naturalnych substancji, najczęściej pochodzenia roślinnego. Co więcej, rośliny do ich wytworzenia, uprawiane są w sposób ekologiczny, zgodny z naturą. Nie ma więc tutaj mowy o sztucznych nawozach, które poprzez roślinę mogłyby dostać się do takiego kosmetyku.

Do produkcji Eko kosmetyków nie wykorzystuje się również surowców pochodzących od martwych zwierząt. Nie znajdzie się więc w ich składzie ani żelatyna, ani tłuszcze odzwierzęce, ani proteiny typu: keratyna, jedwab czy elastyna. Co zatem zawierają bio kosmetyki?

Kosmetyki naturalne sklep

Naturalne kosmetyki najczęściej składają się z ekologicznych substancji, takich jak:

– talk – wykorzystywany jest najczęściej do produkcji podkładów, cieni i pudrów. Odpowiedzialny jest za wyrównywanie kolorytu i dodanie blasku cerze. Minerał ten zalicza się do glinokrzemianów i wydobywa się go ze skał;

– koalin – czyli glinka o bogatej zawartości mikroelementów takich jak: krzem, cynk, wapń, magnez, żelazo czy glin. Głównie stosowany jako wypełniacz. Posiada właściwości pielęgnacyjne, korzystne dla zdrowego wyglądu cery. Koalin wydobywa się ze skał osadowych, magmowych oraz metamorficznych. Jest dość tłusty w dotyku, dlatego najczęściej wykorzystuje się go do produkcji kremów i balsamów.

Kosmetyki naturalne sklep oferuje w nieco droższych cenach, jednak nie należy sugerować się aż tak tym faktem przy wyborze danego kosmetyku. Lepiej jest zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że to, co nakładamy na skórę twarzy i ciała jest w stu procentach naturalne.

Buty idealne na wiosnę - baleriny skórzane<< >>Komplety seksownej bielizny na co dzień i na specjalne okazje

About the author : admin