Jak dopasować cienie do koloru oczu?

Każda kobieta jest inna. Każda ma swoje specyficzne cechy urody, które musi nauczyć się odpowiednio podkreślać, jeśli tylko chce wydobyć z siebie jeszcze większe piękno. A jest to możliwe dzięki sztuce makijażu, której jedną z podstaw jest właściwe dopasowywanie cieni do powiek do koloru oczu. Jak zatem należy to robić?

Cienie dla oczu niebieskich

Idealny błękit oczu wbrew pozorom nie jest zbyt często spotykany wśród Polek. Przeważnie niebieski kolor źrenic wpada w szare tony lub zostaje nieco zabrudzony domieszką żółci bądź ciemnej zieleni. Mimo wszystko w każdym z tych przypadków bezpiecznym rozwiązaniem okaże się soczysty pomarańcz oraz lekko przydymiony róż.

W przypadku niebieskich oczu absolutnie nie sprawdzą się z kolei fioletowe cienie do powiek. Te dwa odcienie są do siebie tak zbliżone, że ich mieszanka najczęściej daje efekt sporych sińców lub podbitych oczu.

Cienie do oczu zielonych

Zielone oczy mają w sobie nutkę tajemnicy i czaru, które zostaną jeszcze bardziej zaakcentowane, gdy na powiece zagości cień w kolorze turkusy lub fioletu. Bardzo ważne jest jednak to, aby wybierać barwy o chłodnych tonach. Te cieplejsze mogą nieatrakcyjnie stopić się z zielenią źrenic.

Fiolety i turkusy – oba te odcienie sprawdzą się w sytuacjach codziennych, ale już niekoniecznie podczas większych uroczystości. Przy specjalnych okazjach warto na pewno trochę bardziej zaszaleć i podkreślić oko cieniami do powiek o szampańskim, złotym odcieniu. Błysk w makijażach wieczorowych jest jak najbardziej wskazany, bo gdy światła gasną, tylko on może pozostać widoczny na twarzy.

Cienie do oczu brązowych

Akurat posiadaczki oczu brązowych mają to szczęście, że tak naprawdę wszystkie cienie do powiek są dla nich dobre. Praktycznie nie ma takiego koloru, który źle wyglądałby w połączeniu z brązem. Jest to niemalże tak samo uniwersalna barwa jak klasyczna czerń.

Aby jednak jeszcze bardziej podkreślić głębię brązowych źrenic, wypadałoby zgrać je z makijażem w kolorze butelkowej, nieco przyciemnionej zieleni lub soczystego błękitu. Ciemne oczy wyglądają też fantastycznie z makijażem w stylu smoky eyes, który w tym przypadku niekoniecznie musi być czarny – można nadać mu szarego lub właśnie brązowego tonu.

Cienie do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Lancome hypnose<< >>Czym kierować się przy wyborze lakieru do paznokci?

About the author : admin