Jaki stół do masażu kupić? Najważniejsze paramenty techniczne

Wybór stołu do masażu ma bardzo duże znaczenie dla każdego masażysty lub rehabilitanta, który chce rozpocząć swoją działalność. Czym kierować się przy jego zakupie?

Rodzaj stołu: stacjonarny lub przenośny

Łóżka przeznaczone do masażu można podzielić na dwie główne kategorie, czyli na stacjonarne oraz przenośne, mobilne.

Stacjonarny stół do masażu przeznaczony jest do ustawienia w gabinecie. Jest większy, cięższy, ale też stabilniejszy od tego przenośnego. Najczęściej wykonany jest z drewna lub stali. Może być on również wyposażony w dodatkowe funkcje. To najwygodniejszy wybór dla masażysty i jego klientów.

Przenośne łóżko do masażu sprawdzi się wtedy, gdy usługi mają być świadczone wyjazdowo, na przykład w domu klienta lub podczas eventów. Takie stoły są węższe i lżejsze od stacjonarnych. Najczęściej produkowane są z drewna albo aluminium. Można złożyć je do wymiarów walizki.

Konstrukcja łóżka do masażu i dodatkowe elementy

Najwygodniejsze łóżko do masażu to takie, które jest w pełni regulowane. Może być ono wtedy dopasowane do zabiegu. Najczęściej spotykane są stoły dwusegmentowe oraz trzysegmentowe.

Dla dodatkowego komfortu zabiegu stół powinien być wyposażony w poniższe elementy:

– zagłówek z kątem regulacji pochylenia
– wycięcie na głowę z zatyczką
– podłokietniki

Łóżko powinno być wykończone przyjemną w dotyku pianką i miękką, łatwą w czyszczeniu tapicerką, na przykład ze skóry ekologicznej.

Wymiary, obciążenie i regulacja stołu do masażu

Zakup stołu do masażu wymaga również sprawdzenia jego parametrów technicznych.

Pod uwagę należy wziąć wymiary stołu oraz jego dodatkowych elementów – im stół będzie większy, tym lepszy będzie komfort masażu dla klienta. Duży stół to też większa stabilność. Druga ważna kwestia to obciążenie stołu – najczęściej maksymalne dopuszczalne obciążenie to 200 kg. Warto też sprawdzić zakres regulacji stołu – kąty odchylenia segmentów, zagłówka.

Specjalne funkcje: sterowanie pilotem, podgrzewanie

Ponadto stół do masażu może być wyposażony w specjalne funkcje podnoszące komfort zabiegów oraz pracy masażysty.

Dobrym zakupem będzie elektryczny stół z silnikiem i pilotem. Można wtedy łatwo wyregulować jego konstrukcję. Dodatkowym atutem może być funkcja podgrzewania, z którą zabiegi masażu czy rehabilitacji są jeszcze wygodniejsze.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.

Jak wybrać półgorset?<< >>Dlaczego warto zdecydować się na zamykanie naczynek?

About the author : admin