Jak wybrać puder idealny?

Wykończeniem każdego makijażu jest puder. To on matowi cerę i zabezpiecza ją przed błyszczeniem się, a także utrwala fluid oraz korektor. By taki efekt móc osiągnąć, należy dopasować do do rodzaju cery i własnych potrzeb. Jak to zatem zrobić?

Różne rodzaje pudrów

Ostatnio prawdziwym hitem kosmetycznym są pudry mineralne oraz pudry ryżowe. Sprawdzą się one u osób mających tendencje do trądziku czy alergii. Kosmetyki te nie zatykają bowiem porów i tym samym nie prowadzą do powstawania nowych zaskórników, wyprysków czy zaczerwienień. Niektóre mają wręcz działanie lecznicze, ponieważ zawierają substancje delikatnie pielęgnujące skórę.

Przy wyborze pudru należy kierować się także efektem, jaki chce się przy jego pomocy uzyskać. Delikatny, lekki puder ryżowy spodoba się osobom niemającym zbyt wielu problemów skórnych, podczas gdy ten silnie matujący dobrze zaprezentuje się wyłącznie na cerze bardzo tłustej. Dobrym rozwiązaniem są też kosmetyki kryjące, które zastępują w pełni ciężkie fluidy. Można je stosować latem.

Idealny kolor

Sporym błędem popełnianym przez ogromną ilość kobiet jest kupowanie pudrów niedopasowanych do naturalnego koloru skóry. Aby tego uniknąć, kosmetyki tego rodzaju zawsze należy wybierać w sklepach stacjonarnych. Drogerie zazwyczaj dysponują testerami wszelkich pudrów, które wystarczy nałożyć na nadgarstek lub fragment twarzy, aby ocenić ich dopasowanie do cery.

Świetnym rozwiązaniem jest także kupowanie kosmetyków transparentnych, które same dopasowują się do koloru twarzy. Takim działaniem wykazuje się m.in. puder ryżowy, wyróżniający się białym bądź bardzo jasnym odcieniem. Nałożony na twarz, wspaniale ją matuje, nie nadając jej przy tym żadnego nowego koloru. Korzystając z produktów transparentnych, nie da się popełnić gafy.

Sposób nakładania

Istnieją też różne narzędzia kosmetyczne, którymi takie pudry można nakładać na twarz. Od ich wyboru może zależeć efekt końcowy całego makijażu.

Choć teoretycznie wszystkie pudry, również i pudry ryżowe, zawierają w swoich opakowaniach niewielkie gąbeczki przeznaczone do ich nakładania, nie są one zbyt dobrym narzędziem. Lepiej zastąpić je sporym pędzlem o miękkim włosiu, który równomiernie rozprowadzi kosmetyk po całej twarzy. Wszelkiego rodzaju gąbeczki sprawdzają się dobrze wyłącznie podczas awaryjnych sytuacji – np. poza domem. Na co dzień lepiej z nich nie korzystać.

Puder ryżowy kupisz w sklepie kosmetykizameryki.pl

Dermatologia w Warszawie<< >>Jakie są właściwości ziół brahmi?

About the author : admin