Jak zadbać o dostawy w przychodni czy szpitalu?

Terminowe dostarczenie do szpitala czy przychodni wyposażenia medycznego jest kluczowe, gdy chodzi o świadczenie usług medycznych, ale również gdy konieczne jest udzielenie pomocy pacjentowi. Dlatego tak ważne jest aby kontrolować łańcuch dostaw. Wybór, która hurtownia medyczna będzie zaopatrywać jednostkę w środki ochrony osobistej, opatrunki i inne wyposażenie jest bardzo istotny – należy kierować się nie tylko asortymentem, ale również ceną jednostkową tych produktów. Ma to znaczenie szczególnie w sytuacji gdy jednostka medyczna ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem i jest dofinansowana z tego organu.

Kontrola łańcucha dostaw i stanów magazynowych

Należy pamiętać, że przychodnie czy szpitale nie mogą świadczyć usług medycznych, jeśli nie posiadają odpowiednich środków ochrony osobistej czy opatrunków. Często wiele przedmiotów tego typu po prostu nie ma substytutów i konieczne jest zapewnienie zawsze pełnych stanów magazynowych. Dlatego też powinna być wdrożona procedura zgłaszania zużycia konkretnych środków, w ten sposób, aby osoba zajmująca się dostawami mogła stale dbać o dostarczenie i uzupełnienie zapasów. Ważne jest również, aby nie odkładać momentu zakupu w czasie – w sytuacji kryzysowej mogą pojawić się braki w zaopatrzeniu i nawet najlepsza hurtownia medyczna nie przywiezie środków ochrony medycznej.

Najniższa cena jednostkowa – jakie ma znaczenie dla budżetu jednostki medycznej?

Gdy chodzi o cenę wyrobów, szpitale czy przychodnie muszą zwracać uwagę na poziom refundacji, jaki otrzymują od Narodowego Funduszu Zdrowia, dlatego też koszt zakupu może okazać się kluczowy. Należy zauważyć, że nawet niezbyt duża różnica w cenie jednostkowej może mieć duży wpływ na końcową oszczędność gdyż zamówienia są zazwyczaj częste, a w niektórych przypadkach zamawia się bardzo duże ilości.

Częste dostawy wszystkich zamówionych produktów – czym jeszcze powinna charakteryzować się hurtownia medyczna?

Poza ceną istotnym czynnikiem wyboru konkretnej hurtowni medycznej będzie to w jaki sposób i jak często dostarczane są zamówione towary. Jest to kluczowe gdy chodzi o planowanie zakupów, szczególnie jeśli zamówienia nie są realizowane od razu, a na wysyłkę trzeba czekać kilka dni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hurtownia medyczna.

Najlepsze żele do paznokci<< >>Kursy angielskiego dla firm

About the author : admin