Jak kupować odzież używaną?

Dla wielu sklepy z odzieżą używaną są jeszcze nieznanym lądem i chociaż coraz więcej mówi się o kupowaniu w second handach w trosce o naszą planetę, niekiedy po prostu nie umiemy znaleźć tam niczego dla siebie. Dlatego warto poznać kilka wskazówek, które pomogą dokonywać skutecznych zakupów w second handach.

Duże sklepy sieciowe i osiedlowe sklepiki

Najbardziej w oczy rzucają się zwykle duże sieci second handów, ponieważ są dobrze reklamowane i mieszczą się w okazałych obiektach. Przed takimi sklepami w dzień dostawy gromadzi się wiele osób jeszcze długo przed otwarciem. Czy warto? Z pewnością, ponieważ mimo tego, że w tym dniu odzież jest najdroższa, to dostawcy odzieży używanej dbają także o to, by była wyselekcjonowana i wysokiej jakości.

Kosztują one nadal tylko jaką część wartości nowego ubrania. Jeżeli ktoś dopiero rozpoczyna swoją przygodę z second handem, nie zaleca się raczej chodzić tam w dzień dostawy. Najlepiej pójść tam na przykład na drugi dzień. Nie należy także omijać małych, osiedlowych sklepików, ponieważ tam także można znaleźć perełki.

Jak szukać ubrań?

Mówi się, że do second handu należy udać się z otwartą głową i nie nastawiając się na kupno konkretnej rzeczy. Może się bowiem okazać, że nie znajdziemy tego, co chcemy, a przy okazji przeoczymy wiele ładnych ubrań. Ponadto warto na samym początku chodzić do sklepów, gdzie odzież jest posegregowana kolorystycznie.

Obecnie również to standard, że ciuchy są powieszone konkretnymi rodzajami. To niezwykle ułatwia poszukiwania. Warto się także dowiedzieć, który sklep w pobliżu ma najlepszych dostawców odzieży używanej. W tym celu warto odwiedzić kilka takich miejsc w dniu dostawy, ale tylko po to, by pooglądać towar.

Co kupować?

Dostawcy odzieży używanej dbają przede wszystkim o to, by w każdym second handzie można było kupić ubrania basicowe, czyli koszulki, koszule, jeansy, spodnie materiałowe czy eleganckie spódnice. Do tego sezonowo pojawiają się sweterki, płaszcze, letnie sukienki czy stroje kąpielowe.

Dlatego warto chodzić do second handów przez cały rok. Są nawet sklepy, gdzie większość towaru to ubrania i zabawki dla dzieci. Można więc się tam wyposażyć praktycznie we wszystko. Wystarczy tylko wiedzieć, w jakim stylu szuka się ubrań.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Dziś każdy może wyglądać młodo!<< >>Jak kupować ubrania na wiosnę?

About the author : admin