Lumpeksowy poradnik, czyli sposób na ciekawą garderobę

Wielu osobom marzy się naprawdę ciekawa garderoba. Chcemy mieć ubrania, które będą pasowały na różne okazje, humory, nastroje, kraje, kontynenty. Słowem – tak, aby jak bohaterowie filmów amerykańskich, w każdej sytuacji wyglądać świeżo, schludnie i idealnie „na miejscu”. Jak jednak to zrobić, kiedy ceny ubrań są tak wysokie?

Odzież używana – idealny sposób!

Przede wszystkim warto wybrać się do sklepów z odzieżą używaną. Jeszcze kilka lat temu nie cieszyły się one zbyt dużą popularnością, bowiem ubrania tam były nieraz brudne czy zniszczone. Dzisiaj jednakże lumpeksy wyglądają zupełnie inaczej – do tego stopnia, że idąc ulicą możemy pomylić je z butikami z odzieżą artystyczną albo z wyprzedażą najlepszych marek.

A jak to wygląda cenowo? Zdecydowanie się opłaca! Są oczywiście różne rodzaje sklepów z odzieżą używaną. Standardowo jednak można powiedzieć, że w dniu dostawy zapłacimy za ubrania od kilkunastu do trzydziestu złotych. Zazwyczaj w każdym sklepie jest także jeden dzień przed nową dostawą, kiedy to cały asortyment sprzedawany jest za 3-4 złote. Warto zatem zainteresować się możliwościami, jakie daje odzież używana.

Jak kupować odzież używaną?

Przede wszystkim warto na początek wypatrzeć lumpeksy, które najbardziej nam się podobają. Nieraz jest tak, że niektóre sklepy mają wiele rzeczy marki, którą bardzo lubimy alb rzeczy w stylu, który preferujemy. Nie fiksujmy się na jednym sklepiku – warto mieć kilka punktów. Dalej – dobrze jest na pewno nawiązać przyjazne kontakty ze sprzedawczyniami. Trzeba także sprawdzić, w jakie dni jest dostawa, a w jakie najtańsza odzież. Kiedy lepiej przyjść? To tak naprawdę bardzo osobista kwestia – zależy, co chcemy zdobyć i czy nasz rozmiar jest popularny.

W kwestii samych zakupów to zdecydowanie częstym błędem jest szukanie w sklepach z odzieżą używaną bardzo konkretnych sztuk ubrania. Wtedy jest bardzo mała szansa na to, że cokolwiek znajdziemy.

Tricki przy zakupie odzieży używanej

Na koniec warto przedstawić kilka sposób, które ułatwią nam na pewno zdobycie ciekawych ubrań. A zatem przede wszystkim warto sprawdzić czy dany lumpeks nie ma przypadkiem strony na jakimś portalu np. na Facebook’u. Często wówczas tam publikowane są zdjęcia wszelkich nowości a nawet nieraz istnieje możliwość zarezerwowania ich.

Ponadto warto także przejrzeć ofertę internetowych lumpeksów oraz stron, na których ludzie wymieniają się rzeczami. Często bowiem ktoś kupuje coś niedobranego albo dany zakup szybko mu się nudzi i sprzedaje to po znacznie niższej cenie!

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – odzież używana

Kąpiele zwalczą cellulit!<< >>Kosmetyki i leki w dobie internetu

About the author : admin