Półgorset – jak go stylizować?

To, jaką mamy na sobie bieliznę, wpływa na to, jak wyglądamy. Źle dobrana może uwydatnić nasze wady, a dobrze dobrana – nasze zalety. Wszystko jedno, że biustonosz jest pod bluzką – to, co robi z biustem, będzie widać. Półgorset – jak go stylizować? Do czego będzie pasować biustonosz gorset?

Półgorsety – czym są?

Półgorset to typ biustonosza. Ma on przedłużony obwód. Klasyczny obwód stanika znajduje się tuż pod biustem, a w przypadku półgorsetu sięga aż do piątego żebra – tj. ma od 10 do 14 centymetrów długości. Pełny gorset zakrywałby cały nasz tułów, ten sięga, mniej więcej, do połowy – stąd jego nazwa. Celem tego przedłużenia jest nie tylko wygląd, ale też większe wsparcie dla biustu. To dobry model dla kobiet z dużymi miseczkami.

Półgorsety – jak je stylizować?

Półgorsety, przez swój wydłużony obwód, trochę modelują naszą sylwetkę – nie tylko przez uniesienie i podtrzymanie piersi, ale też utrzymanie górnej części brzucha. Na ten obszar zadziałają jak gorset. Można więc włożyć ten typ biustonosza na ważną okazję, gdy zależy nam, by wyglądać i czuć się dobrze. Biustonosz gorset sprawdzi się również do ubrań, które nosimy codziennie, np. pod zwykły t-shirt. Piękny wzór stanika doda nam pewności siebie i pozwoli poczuć się dobrze w swojej skórze. To ważne podczas ważnych, stresujących chwil naszego życia, np. idąc na randkę z kimś, na kim nam bardzo zależy.

Półgorset może też pełnić funkcję topu – raczej nie sam, ale w towarzystwie narzuconej na niego luźnej koszuli bądź dużego swetra. To dobry pomysł na stylizację letnią, na imprezę bądź na festiwal muzyczny czy koncert. Do zestawu można dobrać biżuterię i dodatki. Ta opcja nie sprawdzi się jednak do pracy, na uczelnię czy do szkoły – jest nieco zbyt luźna.

Biustonosz gorset – czego nie robić?

Półgorset może odznaczać się pod bardzo obcisłymi ubraniami, np. sukienkami bandażowymi czy bluzkami typu tuba. W tym przypadku najlepiej ich unikać i wybrać klasyczny, gładki biustonosz. Nie powinno się też zakładać biustonoszy w ciemnym kolorze pod jasne ubrania. To dotyczy nie tylko półgorsetów, ale też wszystkich innych typów stanika. Biustonosz gorset, ciemny pod jasną bluzką, będzie jednak jeszcze bardziej widoczny niż inne staniki, bo jest dłuższy. Nie chcemy przecież, żeby wszyscy wiedzieli, jaki typ bielizny mamy na sobie!

Transplantacja włosów - sposób na piękne i zdrowe włosy<< >>Skórzane buty - sprawdzona wygoda na każdą okazję i porę roku

About the author : admin