Własny lumpeks – czy warto postawić na odzież niesortowaną?

Second handy cieszą się ogromną popularnością. Ubrania z drugiej ręki mogą posiadać unikatowy charakter, a dodatkowo są o wiele tańsze. Lumpeksy chętnie odwiedzane są przez osoby, które dbają o swój wizerunek oraz budżet. Planując zakup asortymentu do własnego sklepu należy zastanowić się, czy odzież niesortowana to dobry pomysł.

Niższy koszt zakupu

Dostawcy odzieży używanej często oferują towar niesortowany w okazyjnie niskich cenach. Jest to kuszące rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorstw, które zwykle nie posiadają zbyt dużej ilości środków finansowych. W przypadku ubrań niesortowanych nie można z góry założyć, jak będzie prezentować się jakość. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znaczna część towaru nie będzie nadawała się do sprzedaży.

Planując zakup odzieży niesortowanej należy wybierać wyłącznie zaufanych oraz zweryfikowanych dostawców odzieży używanej. Wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko zmarnowanej gotówki. Ważne jest to, aby każda dostawa przynosiła satysfakcjonujący zysk.

Odzież luksusowych marek

Nie należy bezgranicznie ufać wybranemu dostawcy odzieży używanej. Przed podpisaniem umowy warto jest sprawdzić, z jakich krajów pochodzą ubrania. W paczkach niesortowanych można znaleźć sporą ilość odzieży, która pochodzi od znanych i luksusowych producentów. Zwiększa to opłacalność dostaw.

Oczywiście musimy liczyć się z tym, że wiele ubrań będzie zniszczonych lub niemodnych. Zmniejsza to szansę ich sprzedaży w zadowalającej cenie. Jest to dość spore ryzyko. Podstawą jest to, aby znaleźć renomowaną hurtownię odzieży, która funkcjonuje na rynku już od wielu lat.

Samodzielna selekcja

Odzież niesortowana to większa ilość obowiązków. Wynika to z faktu, że w tym przypadku musimy samodzielnie przeprowadzić selekcję ubrań. W przypadku dużej ich ilości będziemy potrzebować nawet kilku godzin. Trzeba także wziąć pod uwagę częstotliwość dostaw. Jeśli są one realizowane relatywnie często, to konieczny będzie spory nakład dodatkowej pracy.

Dobrze jest także dysponować pomieszczeniem o dostatecznej wielkości. To właśnie w nim będzie sprawdzana, a także sortowana odzież. Ponadto dobrze jest posiadać przestrzeń do magazynowania. Jej brak stanowi spore utrudnienie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Komplety seksownej bielizny na co dzień i na specjalne okazje<< >>Jesienne ubrania

About the author : admin