Wycieczka w góry a wybór obuwia

Wybierając się w góry, należy zadbać o odpowiedni ubiór i obuwie. Najlepiej sprawdzają się damskie buty ze skóry. Jest to niemała inwestycja, ale takie obuwie posłuży nam przez wiele lat. Podczas górskich wycieczek będą strzałem w dziesiątkę. Buty wykonane z naturalnej skóry są bardzo wygodne, wytrzymałe i oczywiście eleganckie. Niestraszne są im niesprzyjające warunki pogodowe.

Damskie buty ze skóry w góry – jak wybrać?

Trudno byłoby sobie wyobrazić górską wycieczkę bez odpowiedniego obuwia. Idealnie sprawdzą się damskie buty ze skóry, które poradzą sobie nawet w trudnych warunkach. Wybór jest naprawdę spory, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie odpowiedniego. Można kupić je nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też internetowych.

Pierwszą kwestią przy wyborze butów skórzanych w góry jest dobranie odpowiedniej wysokości. Nie sprawdzą się modele z cholewką do kostek. Takie lepiej jest zachować na spacery po płaskiej nawierzchni. W przypadku bardziej wymagających szklaków trzeba wyposażyć się w dobrej jakości buty z cholewką, która sięgać będzie nad kostkę. Jest to gwarancja dobrze zabezpieczonych stóp i stabilizacji.

Podeszwa i cholewka

Podczas wybierania butów w góry, należy zwrócić uwagę na ich podeszwę. Znaczenie ma tutaj twardość i elastyczność tego elementu obuwia. Idealnie sprawdzą się podeszwy gumowe wzbogacone o tworzywo sztuczne. Jest to gwarancją dobrej przyczepności i mniejszego ryzyka poślizgnięcia się na mokrej nawierzchni.

Kolejną kwestią jest materiał, z którego została wykonana cholewka buta. W przypadku wycieczki górskiej latem wystarczą nam buty z nubuku, zamszu czy skóry licowej. Na korzyść skórzanych butów przemawia to, że znika problem z nadmiernie pocącymi się stopami, gdyż zapewnią one dobrą wentylację.

A kiedy membrana?

Latem wystarczą nam zwykłe buty skórzane, ale jesienią i zimą najlepiej jest zdecydować się na obuwie z membraną. Chodzi tutaj o rodzaj cholewki, która pokrywana jest specjalna powłoką o właściwościach wodoodpornych. Jako że w okresie jesienno-zimowym nie brakuje opadów, błota i śniegu, takie obuwie będzie strzałem w dziesiątkę. Idealnie nadają się na górskie wycieczki na wilgotnych szlakach i przy niższej temperaturze.

Na korzyść obuwia z membraną przemawia to, że nie pozwalają one na przedostawanie się do ich wnętrz wody. Warto zadbać o to, aby wybrana membrana zapewniała także oddychalność, dzięki czemu nie będzie żadnych problemów z odprowadzaniem zgromadzonej wewnątrz buta wilgoci. Wybór jest spory, więc z pewnością znajdziemy dla siebie coś właściwego.

Masaż leczniczy dla dwojga<< >>Jaką suknię ślubną warto wybrać? Trendy modele w tym sezonie

About the author : admin