Czarter jachtów w Chorwacji – gdzie warto się wybrać?

Jeszcze kilka lat temu czarter jachtów w Chorwacji kojarzył się z luksusem. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda nieco inaczej, dzięki czemu każdy może skorzystać z tego typu odpoczynku. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, gdzie warto żeglować podczas pobytu w Chorwacji.

W których miejscach warto żeglować?

Chorwacja ma bardzo wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby początkujące powinny wybrać czarter jachtów w Rovinj i Puli, które znajdują się na Półwyspie Istria. Największy wybór portów znajduje się oczywiście w Środkowej Dalmacji.

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć drugi kraj, który ma tak wiele do zaoferowania miłośnikom żeglugi. Chorwacja może pochwalić się nie tylko urozmaiconymi wybrzeżami, ale przede wszystkim łagodnym klimatem, dzięki czemu czarter jachtów w Chorwacji może okazać się naprawdę niesamowitą przygodą. Słoneczne dni zachęcają do postawienia żagli nie tylko amatorów, ale również doświadczonych żeglarzy, którzy Adriatyk znają jak swoją kieszeń.

Sporą zaletą jest również podobny język i słowiańska gościnność. Nie można zapominać także o rewelacyjnej południowej kuchni, która wbrew pozorom obfituje nie tylko w owoce morza. Chorwacja to idealne miejsce nie tylko dla żeglarzy, ale również dla osób, które chcą pozwiedzać i zrelaksować się.

Dlaczego warto postawić żagle właśnie w Chorwacji?

Chorwacja wbrew pozorom znajduje się w niewielkiej odległości od Polski, dlatego też czartery w tym kraju cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim połączenia lotnicze. Mowa tutaj przede wszystkim o lotach do Zadaru, Split i Dubrownika, gdzie można na miejscu zamówić

czarter jachtów w Chorwacji.

Chorwacja może pochwalić się również nowoczesną infrastrukturą żeglarską, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających żeglarzy. W Europie to właśnie Chorwacja jest najlepiej przygotowana na przyjęcie żeglarzy. Komfortowo wyposażone mariny i bezpieczne porty miejskie robią naprawdę duże wrażenie. W Chorwacji jest bardzo wiele profesjonalnych firm, które oferują czartery jachtów żaglowych i motorowych.

Czarter jachtów w Chorwacji organizuje Agencja żeglarska Kubryk

Czy w second handzie można się ubrać do pracy?<< >>Dlaczego warto spędzić ferie nad morzem?

About the author : admin