Depilacja laserowa bikini – najważniejsze informacje

Depilacja laserowa bikini jest obecnie jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Kobiety decydują się na trwałe usunięcie włosków z tych okolic ze względów estetycznych i higienicznych. Przyjrzyjmy się temu, jak wygląda zabieg depilacji. Zobaczmy również, co warto o nim wiedzieć, jeszcze przed wybraniem się do salonu.

O depilacji laserowej bikini słów kilka…

Depilacja laserowa bikini to jeden z częściej wybieranych przez kobiety zabiegów w salonach kosmetycznych. Panie doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że dzięki depilacji laserowej pozbędą się owłosienia na stałe, co znacznie podwyższy ich komfort życia, a także ograniczy czas, który przeznaczają na pielęgnację ciała. Wiele kobiet poddaje się zabiegom depilacji laserowej nie tylko ze względów estetycznych, ale również higienicznych. Niewątpliwą zaletą tego typu zabiegów jest również fakt, że kobiety (po przeprowadzeniu zabiegów) nie muszą już powracać do depilacji woskiem lub maszynką, które powodują liczne podrażnienia. Ma to szczególne znaczenie dla posiadaczek skóry wrażliwej lub kobiet o niższym progu bólowym. W przypadku depilacji laserowej bikini musimy liczyć się jedynie z lekkim zaczerwienieniem, które może wystąpić około zabiegowo. Warto również zadbać o odpowiednią pielęgnację miejsc poddawanych depilacji już po wykonaniu zabiegu.

Trwałe usunięcie włosków – czyli na czym polega depilacja laserowa?

Depilację laserową bikini możemy podzielić na kilka rodzajów. Panie mogą zdecydować się na depilację płytką lub głęboką. Płytka pozwoli na usunięcie włosków z okolicy pachwin oraz tych, które wystają spod linii bielizny. Głęboka natomiast pozwala na usunięcie włosków również z części intymnych. Ta druga jest zdecydowanie częściej wybierana przez panie ze względu na komfort, jaki daje. W przypadku depilacji głębokiej mamy do wyboru trzy opcje:
[list]
* depilację brazylijską – usunięcie włosków z części intymnych i pozostawienie cienkiego paska na wzgórku łonowym,
* depilacją francuską – usunięcie włosków z części intymnych i pozostawienie trójkąta lub prostokąta na wzgórku łonowym,
* depilację hollywodzką – całkowite pozbycie się wszystkich włosków okolic intymnych (również wzgórka).
[/list]

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej bikini?

Przed wybraniem się do kosmetyczki należy ogolić maszynką okolicę bikini. Kosmetyczka dokona z nami dokładnego wywiadu na temat stanu zdrowia i przeciwwskazań zabiegowych. Następnie dobierze odpowiednią moc lasera. W zależności od jego rodzaju gładkim ciałem będziemy mogli się cieszyć już po 4 do 10 zabiegach. A pierwsze efekty widoczne będą już po około 2 tygodniach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med

>>Idealna fryzura na każdą okazję

About the author : admin