Herbata chanca piedra

Medycyna naturalna jest z nami od zarania dziejów – początkowo było to tylko ziołolecznictwo, uprawiane przez mnichów klasztornych i szamanów, w latach późniejszych dołączono do ziół wyciągi z innych roślin, takich jak owoce, oraz składniki naturalne, takie jak miód, produkowany przez pszczoły.

Chanca piedra

Jedną z bardzo skutecznych roślin, wykazujących silne działanie lecznicze jest chanca piedra – roślina zielna, występująca w Ameryce Południowej, Azji oraz na Bahamach. Rośnie ona na każdej glebie i w każdych warunkach, lecz na znacznej wysokości nad poziomem morza, pośród gęstwiny lasów tropikalnych.

Chanca piedra od wieków jest rośliną używaną przez rdzennych mieszkańców tych kontynentów do leczenia szerokiej gamy dolegliwości. Najbardziej skuteczna jest w rozbijaniu, a później wydalaniu kamieni nerkowych i żółciowych, z tego tez powodu nazywana jest „łamaczem kamieni” lub „hamulcem”, likwiduje stany zapalne i infekcje dróg moczowych, wspiera w prawidłowym działaniu układ trawienny, wspomaga w pracy wątrobę, pomaga pozbyć się wzdęć i zaparć oraz reguluje metabolizm. Chanca piedra działa odkażająco, moczopędnie i przeciwzapalnie – dzięki temu jest znakomitym środkiem leczniczym, przyspieszającym pozbycie się chorobotwórczych bakterii. Oprócz tych właściwości ma także wpływ na poziom cholesterolu – regularne spożywanie herbaty chanca piedra pozwala na utrzymanie go w normie, oprócz tego – reguluje poziom cukru we krwi i obniża jej ciśnienie.

Zioła na kamienie nerkowe i żółciowe

Cechą charakterystyczną rośliny jest jej naturalne działanie antybakteryjne, antyzapalne i przeciwwirusowe – traktowana jest jako naturalny antybiotyk stosowany w nawrotach infekcji dróg moczowych i żółciowych, oraz zapobiegawczo jako środek przeciw tworzeniu się kamieni.Chanca piedra jako zioła na kamienie nerkowe jest sprzedawana pod postacią suszu który w odmierzonej porcji można zalać zimną wodą, gotować przez kilka minut i odcedzić, a po przestudzeniu wypijać jedną szklankę naparu trzy razy dziennie. Można ją także zaparzyć we wrzątku pod przykryciem a po odcedzeniu pić kilka razy dziennie.

Chanca piedra opinie

Chanca piedra zdobyła bardzo pozytywne opinie jako roślina wspomagająca leczenie farmakologiczne, jest łagodna w smaku. Najczęściej stosuje się ją w celu pozbycia się kamieni nerkowych i żółciowych, ale działa również pomocniczo przy usuwaniu pasożytów z jelit i bakterii chorobotwórczych z całego organizmu.

Jaką suknię ślubną warto wybrać? Trendy modele w tym sezonie<< >>Eko dla wszystkich

About the author : admin