Jak wybrać lampy do manicure?

Pomalowane paznokcie u kobiet to dziś standard uznawany za wyznacznik zadbania, nic więc dziwnego, że coraz większą popularność zyskują lakiery hybrydowe zamiast tradycyjnych – są trwalsze, więc nie trzeba ich tak często poprawiać. Żeby zrobić takie paznokcie potrzeba lampy do manicure. Jak jednak wybrać właściwą?

Rodzaj lampy do manicure

Na rynku dostępne są różne rodzaje lamp do manicure – UV, LED, UV/LED – nic więc dziwnego, że wybór jest trudny. Lampy UV to najstarsze rozwiązanie. Są one najtańsze, ale wykonywanie pod nimi paznokci wiąże się z czasochłonnością, ponieważ działają powoli, a poza tym pojawia się problem ze schnięciem w trudno dostępnych miejscach. Lampy LED działają znacznie szybciej, ale są też droższe, poza tym nie każdy lakier zostanie dobrze utwardzony tym rodzajem światła. Najlepszy rozwiązaniem są więc lampy do manicure UV/LED – działają szybko i doskonale utwardzają każdy rodzaj lakieru. Niestety, są one także najdroższe.

Moc lamp

Moc lamp do manicure ma istotne znaczenie dla czasu schnięcia lakieru – im jest wyższa, tym szybciej lakier schnie. Na rynku dostępne są lampy o 6 do 100 W, ale w praktyce 48 W jest optymalnym poziomem mocy, który doskonale sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w domu. Nie warto wybierać lamp o niskiej mocy, ponieważ zbyt dług czas schnięcia lakieru może wiązać się z uczuleniami lub problemami z estetyką – jeśli lakier będzie schnął powoli, to istnieje duże ryzyko, że rozleje się na skórki.

Jaki kształt?

Lampy do manicure występują w dwóch rodzajach – budki, czyli lampy zabudowane, oraz mostki bez zabudowy. Mostki wydają się kuszące, ponieważ są malutkie i łatwo je przechowywać. Są one jednak mniej wydajne w stosunku do lamp do manicure, które są zabudowane. W lampach typu budka paznokcie są równomiernie naświetlone z każdej strony, co sprawia, że lakier schnie szybko i równomiernie. W mostkach tak nie jest – światło nie pada na paznokcie w każdym miejscu, co może sprawić, że będą one schły dłużej, konieczne będzie dodatkowe naświetlanie pojedynczych paznokci lub ich fragmentów. Jeśli więc kształt lampy zostanie źle dobrany, to na nic nie przyda się wyższa moc urządzenia czy właściwe, zapewniające szybkie schnięcie żarówki.

Lampy do manicure dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

Domy opieki seniora w województwie mazowieckim<< >>Gdzie spędzić wakacje z dziećmi?

About the author : admin