Jaką saunę ogrodową wybrać do swojego domu?

Producenci saun ogrodowych prześcigają się w coraz to nowych designach i stylistykach swoich produktów. Nie można się temu dziwić. Sauna do ogrodu cieszy się coraz to większą popularnością a każdy kupujący pragnie jak najciekawiej ozdobić swój ogród i wyróżnić się wśród innych podobnie wyglądających saun. Jakie konkretnie sauny mamy do wyboru?

Sauny luksusowe

W dzisiejszych czasach możemy postawić na wielkie 6-osobowe domki, które pomieszczą wszystkich naszych znajomych. Nie ograniczają się one wtedy tylko do samej sauny. Domek można podzielić na kilka segmentów w zależności od preferowanej rozrywki.

W jednej części domku możemy postawić na komfortowe jacuzzi, w drugiej na pokój zabaw z telewizorem, a dopiero w trzeciej na saunę. Obok budynku możemy dodatkowo zamieścić altanę, gdzie po długiej rozrywce spędzimy czas przy jedzeniu czy alkoholu. Sauna do ogrodu może być tylko pretekstem do powiększenia ogrodu o nowe miejsca rozrywek.

Sauny ekonomiczne

Dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój istnieją również skromne sauny 2-osobowe, które będą idealne dla par czy mniejszych rodzin. Mogą one przybrać postać różnych ciekawych brył przestrzennych typu beczka czy kula. Odpowiedni kolor z pewnością przyciągnie wzrok podziwiających ogród.

Sauna do ogrodu dzieli się też ze względu na rodzaj wilgotności. Do wyboru mamy sauny suche (tak zwane fińskie) i mokre. Te pierwsze odznaczają się wilgotnością powietrza na poziomie 10% co poleca się bardziej wytrzymałym użytkownikom sauny. Dla samej rozrywki warto zainwestować w saunę mokrą o wilgotności na poziomie nawet 40%.

Sauny rodzinne

Sauna do ogrodu może być świetnym wyjściem dla rodzin z dziećmi, gdzie najważniejsza stanie się aktywność na świeżym powietrzu. To świetna inwestycja w zdrowie dziecka oraz dodatkowa forma spędzenia wolnego czasu. Możemy zainwestować w zwykły domek 4-osobowy, najlepiej w formie prostopadłościanu lub sześcianu.

Sauny ogrodowe wykazują silne właściwości prozdrowotne, które polepszają odporność organizmu oraz pozytywnie wpływają na pracę serca. Liczne badania wskazują również na zmniejszenie bólów w przypadku kręgosłupa, stawów czy mięśni. Jak więc widać sauna do ogrodu to nie tylko inwestycja dla młodych małżeństw, ale też emerytów i ludzi w starszym wieku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Jak wybrać najpiękniejsze męski perfumy?<< >>Atrakcyjny wygląd marzeniem wielu kobiet

About the author : admin