Łysienie u mężczyzn – sposoby leczenia

Chociaż łysienie u mężczyzn to niejednokrotnie temat żartów, wielu panów dotkniętych tym problemem często odczuwa bezradność i frustrację. W przypadku dolegliwości takiej, jak wypadanie włosów leczenie jest jednak jak najbardziej możliwe i często przynosi doskonałe rezultaty.

Leczenie łysienia – dlaczego warto?

Przerzedzona fryzura to dla wielu osób problem związany przede wszystkim z wyglądem zewnętrznym. Zakola i wypadające włosy często dotyczą bardzo młodych mężczyzn, którzy nie ukończyli nawet 25. roku życia. Z biegiem czasu problem nasila się. Łysienie to przecież cecha bardzo dużej grupy panów w wieku średnim i starszym. Wypadanie włosów można powstrzymać, poprawiając tym samym własną urodę, choć warto pamiętać, że nie jest to jedyny powód rozpoczęcia terapii.

Dość często łysienie to znacznie głębszy problem, który przekłada się negatywnie na samopoczucie psychiczne. Aby więc pozbyć się kompleksów i nabrać pewności siebie, polecane są rozmaite metody leczenia. Ponadto wizyta w gabinecie specjalisty pomoże znaleźć genezę problemu. Często okazuje się, że powodem łysienia jest jakaś poważniejsza choroba przewlekła, niedobory mikroelementów i makroelementów lub wahania hormonalne.

Wypadanie włosów leczenie

Co zatem zrobić, gdy zaczyna się łysienie? W pierwszej kolejności znaleźć dobry gabinet, w których można uzyskać profesjonalną, kompleksową pomoc. Specjalista powinien najpierw zdiagnozować problem i, na podstawie m.in. badań, poszukać jego źródła. Należy jednak mieć świadomość, że w znacznej większości przypadków (80%) za łysienie u mężczyzn odpowiada dziedziczenie. Mimo wszystko lekarz, po zapoznaniu się z danym pacjentem, dobierze odpowiednie formy terapii.

Leczenie łysienia może polegać na zażywaniu leków (m.in. regulujących poziom testosteronu) lub wykonaniu serii zabiegów przy użyciu np. lasera. Popularna jest również mezoterapia, czyli wstrzykiwanie igłą określonych substancji w skórę głowy. Dla niektórych panów pomocny jest przeszczep włosów. W tym wypadku lekarz pobiera kępki z innych partii głowy i wszczepia je w miejsce, w którym fryzura wyraźnie się przerzedziła.

To, jaka metoda leczenia łysienia będzie najlepsza, zależne jest m.in. od przyczyny problemu oraz stopnia jego zaawansowania. Na pewno jednak nie można tracić nadziei. Współczesne techniki, narzędzia i środki pozwalają na bardzo skuteczną pomoc pacjentom z wypadającymi włosami.

Nie tak łatwo być Panną Młodą o rubensowskich kształtach<< >>Nietrzymanie moczu nie musi być już problemem

About the author : admin