Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest problemem bardzo wielu kobiet w dzisiejszych czasach. Pomarańczowa skórka z pewnością nie wygląda atrakcyjnie na ciele. Istnieją jednak sposoby pozwalające na skuteczne pozbycie się tak uciążliwego schorzenia.

Kremy antycellulitowe

Aktualnie na rynku można znaleźć bardzo wiele specyfików na cellulit. Warto jednak pamiętać o tym, że są one w stanie pomóc jedynie kiedy pomarańczowa skórka nie jest obszerna i bardzo widoczna na ciele. W gorszych przypadkach, zwalczanie cellulitu kremami jest w stanie jedynie zredukować jego widoczność, a nie zlikwidować go całkowicie. Można jednak kremy takie używać jako środki wspomagające cały proces leczenia.

Body Mix

Warto pamiętać o tym, że najskuteczniejsze w przypadku pomarańczowej skórki są zabiegi na cellulit. Jednym z nich, który przynosi największe efekty jest Body Mix. Zabieg ten wykorzystuje kilka technik, które normalnie są stosowane osobno w walce z pomarańczową skórką. Laserowa redukcja cellulitu jest w tym przypadku połączona dodatkowo z masażem ciśnieniowym, krioterapią i fotostymulacją. Wszystko to jest zawarte w pakiecie jednego zabiegu. Po kilku jego powtórzeniach można tak naprawdę trwale usunąć problem. To, ile powtórzeń będzie potrzebnych jest przede wszystkim uzależnione od tego, jak cellulit się rozprzestrzenił na ciele. Jeżeli nie jest bardzo widoczny i nie zajmuje dużej powierzchni ciała, to możliwe że problem zostanie usunięty już po pierwszym takim zabiegu, jeżeli zostanie przeprowadzony prawidłowo przez odpowiednią osobę.

Mezoterapia

Innym bardzo popularnym zabiegiem stosowanym w walce z cellulitem jest mezoterapia. W tym przypadku osoba wykonująca zabieg w miejsca występowania cellulitu wstrzykuje odpowiednie substancje, które poprawiają krążenie lub przyspieszają spalanie tłuszczu. Mogą nimi być przykładowo kofeina, rutyna czy wyciąg z karczocha. Warto pamiętać o tym, że skórka pomarańczowa jest tak naprawdę widoczną warstwą tłuszczu. Aby trwale pozbyć się cellulitu konieczne jest wykonanie aż sześciu zabiegów. Pierwsze cztery zabiegi na cellulit należy wykonywać z zachowaniem tygodniowego odstępu. Z kolei dwa pozostałe powinny być wykonywane w odstępie około czterech tygodniu. Ważne jest to, że zabieg ten przebiega w pełni bezboleśnie. Pacjent nie odczuwa więc większego dyskomfortu. Zwalczanie cellulitu nie jest więc w tym przypadku uciążliwe dla samego pacjenta, co również jest bardzo ważne. Jego skuteczność jest bardzo wysoka i sprawdza się tak dobrze jak laserowa redukcja cellulitu.

Stomatologia na miarę XXI wieku w Katowicach<< >>Kąpiele zwalczą cellulit!

About the author : admin