Co to jest Gymnema sylvestre i czy warto go stosować ?

Gymnema sylvestre ( gurmar ) to roślina tropikalna, która wywodzi się z Indii. Hindusi określają ją mianem „niszczyciela cukrów”.
Działanie gurmaru polega na utrzymywaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi, a także na ograniczeniu apetytu, głównie na słodycze. Dodatkowo warto wspomnieć, że lekarze w Indiach używają gymnema sylvestre jako środka przeciwgorączkowego, przeczyszczającego, wykrztuśnego czy poprawiającego pracę serca.

Gymnema Sylvestre liście – zalety stosowania

Największą zaletą stosowania gurmaru jest to, że można dzięki niemu poprawić własne samopoczucie i po prostu lepiej się czuć we własnej skórze. Z każdym kolejnym dniem stosowania tkanka tłuszczowa będzie się kurczyć. Dodatkowo od razu widoczne efekty mogą przyczynić się do utrzymania motywacji przy przejściu na zdrową dietę i podczas ćwiczeń fizycznych.Korzystanie z rośliny zaleca się szczególnie sportowcom, którzy mają intensywne treningi i pragną osiągnąć sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Gymnema sylvestre liście to zioło dzieki, któremu można szybko pozbyć się kilku kilogramów i przygotować odpowiednią wagę startową, co sprawdza się szczególnie w sportach siłowych, ale również podczas biegania. W tym samym czasie dba się również o prawidłową pracę wielu układów w organizmie m.in pokarmowego i nerwowego.

Efekty korzystania są już zauważalne po kilku dniach stosowania.

Dla kogo gymnema sylvestre?

Jest on przeznaczony nie tylko dla sportowców, ale również dla tych osób, które mają skłonności do hipoglikemii. Stosując go bez problemu może uregulować poziom cukru w organizmie. Dodatkowo można zrzucić kilka kilogramów. Jest to świetny sposób dla tych, którzy cały czas odczuwają głód i ciągle podjadają słodycze między posiłkami. Stosując go zmniejszy się ochotę na słodkie rzeczy i inne pokarmy, w których znajduje się dużo cukrów i węglowodanów.

Właściwości

Warto zwrócić uwagę, że substancje zawarte w liściach gurmaru odpowiedzialne są w dużej mierze za regulowanie insuliny w organizmie. Jest to ważne, gdyż dzięki temu osoby korzystające z gurmara mają 100% pewność, że insulina nie jest wydzielana w zbyt małych lub w zbyt dużych ilościach. Dodatkowo brak ochoty na słodycze, wspomoże ograniczyć spożywanie niezdrowych pokarmów i utrzymać zdrową dietę. Warto stosować go regularnie, gdyż dzięki niemu można poprawić nie tylko sylwetkę i kondycje fizyczną, ale także zdrowie.

Zmiany wyglądu<< >>Piękne ciało i twarz w zaledwie kilku krokach

About the author : admin