Czy można uchronić się przed nowotworem?

Nowotwór to diagnoza, której nikt nie chciałby usłyszeć. Niestety często dzieje się zupełnie inaczej i co najważniejsze nie zależy to od wieku chorego. Zazwyczaj, dopóki ktoś czuje się dobrze, nie sięga po żadne zioła ani leki. Jednak dopiero, gdy okaże się, że ktoś jest chory wtedy żałuje, że prowadził niezdrowy tryb życia czy po prostu o siebie nie dbał.

Sposób by uniknąć nowotworu.

Kiedy dana osoba czuje się dobrze i nie narzeka na zdrowie to pomimo tego, powinna pomyśleć o przyszłości i zadbać o siebie jeszcze lepiej. Jednym z najlepszych sposobów jest spożywanie kudzu root. Jest to suplement diety, który może uchronić przed rakiem, a także wspomóc funkcjonowanie całego organizmu.

Podczas spożywania korzenia kudzu wydzielana jest genisteina, hamuje ona rozwój sieci naczyń krwionośnych, które dostarczają składniki odżywcze komórkom nowotworowym w celu ich dalszego rozwoju, wtedy choroba nowotworowa nie postępuje dalej.

Korzeń kudzu zapobiega także powstawaniu raka prostaty u mężczyzn. Dzieje się to dzięki genisteinie, dochodzi wtedy do zahamowania aktywność testosteronu, a także dihydrotestosteronu co obniża wpływ androgenów na powstawanie raka prostaty. Dowodzi to, że tak samo, jak kobiety to także mężczyźni powinni sięgać po kudzu root.

Przeciwskazania w stosowaniu kudzu.

Niestety pomimo wielu zalet i nieocenionego działania istnieją pewne przeciwskazania w stosowaniu opornika łatkowatego pomimo tego, że jest to tylko roślina. Korzeń kudzu nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią. Niestety brak jest informacji na temat bezpieczeństwa podczas stosowania przez kobiety w takiej sytuacji.

Kolejne ograniczenie również dotyczy kobiet, dokładnie tych zmagających się z endometriozą, hashimoto czy rakiem piersi, jajnika. Niestety kudzu może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych, tak więc osoby je przyjmujące, powinny unikać tego typu suplementów.

Oprócz przeciwwskazań należy wymienić również skutki uboczne występujące u niektórych osób. Co prawda występują one bardzo rzadko, jednak gdy się już pojawią to dana osoba, może odczuwać nudności, świąd, a w najgorszych przypadkach może dojść do uszkodzenia wątroby. Ważne jest, żeby opornik wybierać wyłącznie ze sprowadzonych miejsc, gdzie mamy pewność, że jest on bez żadnych zanieczyszczeń.

Odzież damska na wiosnę. 4 ubrania, które sprawdzą się w szafie każdej kobiety!<< >>Biżuteria magnetyczna - co to jest i do czego służy?

About the author : admin