Czym się kierować wybierając kołdrę?

Pościel. Zdawałoby się tak prozaiczna rzecz, a jednak co wieczór, wracając po ciężkim dniu z pracy, doceniamy jej puchowe objęcia. Nic dziwnego, wszakże dobra kołdra wielosezonowa, letnia, zimowa, czy antyalergiczna, może mieć ogromny wpływ na jakość snu, a ten przecież bezpośrednio rzutuje na wydajność człowieka przez resztę doby. Czym zatem kierować się przy jej wyborze?

Kołdry całoroczne, czy sezonowe?

Pościele różnią się między sobą nie tylko wielkością i materiałem, z którego zostały uszyte, ale także rodzajem i gramaturą wypełnienia. Największą popularnością cieszą się kołdry z gęsiego puchu, owczej wełny lub policottonu, które to wykazują właściwości izolacji ciepła, ale równocześnie nie powodują przegrzania, jak chociażby popularne niegdyś pierzyny. W zależności od ilości wypełnienia sprawdzą się one zarówno w chłodne, zimowe wieczory, jak i gorące, letnie noce. Jeśli natomiast nie dysponujemy tak dużą przestrzenią, by znalazło się w niej miejsce na oddzielną pościel na każdą porę roku, rozwiązaniem może okazać się kołdra wielosezonowa. Modele całoroczne, zwane też uniwersalnymi, składają się z dwóch, połączonych ze sobą wersji letnich, których można używać zarówno w zestawie, kiedy za oknem pada śnieg, jak i oddzielnie, gdy słupki rtęci sięgają ponad dwudziestu stopni Celsjusza.

Alergia a spokojny sen

Wybierając kołdry, poduszki i prześcieradła należy mieć na uwadze, że łóżko stwarza doskonałe warunki dla rozwoju roztoczy. Naskórek, który każdej nocy zostawiamy na pościeli jest dla nich istną ucztą, dlatego też kompletując pościel warto wziąć pod uwagę inwestycje w dobre kołdry antyalergiczne. Uczulenie na roztocza jest wszakże niezwykle uciążliwą przypadłością. Kaszel, katar, szczypanie i łzawienie oczu skutecznie uniemożliwiają spokojny sen, jednak dobre kołdry antyalergiczne, ze specjalnym, syntetycznym wypełnieniem, obszyte stuprocentową bawełną, lnem albo jedwabiem, z pewnością złagodzą te przykre dolegliwości.

Po całym dniu spędzonym poza domem łóżko może dawać prawdziwe ukojenie. Aby tak się jednak stało należy zadbać nie tylko o wygodny materac, czy estetyczne poszewki, ale także o dobrej jakości Kołdry całoroczne, sezonowe lub antyalergiczne – zależnie od indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać najlepszego dermatologa?<< >>Czystek lekarski - właściwości i zastosowanie

About the author : admin