Eleuterokok kolczasty: najważniejsze informacje

Eleuterokok kolczasty to składnik, który można znaleźć w wielu preparatach leczniczych i kosmetycznych. Warto więc poznać jego działanie i właściwości.

Eleuterokok kolczasty: właściwości lecznicze oraz kosmetyczne

Eleuterokok kolczasty to środek, który zawiera specyficzne związki organiczne. W składzie można znaleźć między innymi kwasy organiczne, aldehydy, witaminy, sole mineralne, a nawet kwasy cukrowe.

Nie każdy ma świadomość, że wspomniany żeń-szeń syberyjski doskonale i skutecznie wspomaga układ immunologiczny, wpływa pozytywnie na zszargane nerwy i stres, a także pomaga leczyć między innymi depresję i nerwicę. Co ciekawe, niweluje także zaburzenia lękowe, a u mężczyzn – wpływa na pobudzenie erotyczne. Należy także nadmienić, iż eleuterokok kolczasty nadaje się dla osób, które walczą z sennością i niskim ciśnieniem.

Nie każdy ma świadomość, że wspomniany korzeń posiada także właściwości odtruwające oraz kosmetyczne. Jest jednym ze składników kosmetyków w kremach przeciwzmarszczkowych oraz serum do twarzy. Żeń-szeń syberyjski wpływa na napięcie i elastyczność skóry oraz działa liftingująco. Warto jednocześnie nadmienić, że eleuterokok kolczasty niweluje wolne rodniki, odmładza skórę oraz zwiększa odporność na czynniki związane ze stresem.

Eleuterokok kolczasty preparaty i ich formy

W przypadku takim jak eleuterokok kolczasty preparaty dostępne są w kilku formach. Najczęściej spotkać można go w charakterze wysuszonego korzenia, który może być dostępny w całości, bądź też występować w formie rozdrobnionej. Oprócz tego, eleuterokok kolczasty występuje w postaci kapsułek oraz tabletek.

Jak przyjmować żeń-szeń syberyjski?

Eleuterokok kolczasty przede wszystkim działa pobudzająco oraz podnosi ciśnienie. W związku z tym, należy przede wszystkim stosować go rano, bądź też po południu. Kategorycznie nie wolno przyjmować go na noc.

Eleuterokok kolczasty sklep: gdzie kupić?

Jeśli chodzi o zakup preparatu, takiego jak eleuterokok kolczasty sklep internetowy oraz apteki to tylko niektóre miejsca, w których istnieje możliwość zakupienia tego typu środków. Zainteresowani korzeniem żeń-szenia syberyjskiego powinni poszukać go także w Internecie oraz sklepach zielarskich. Co ciekawe, wartość tego typu środków nie jest zbyt duża, dlatego też istnieje możliwość zakupu eleuterokoku kolczastego w przystępnych cenach.

Dlaczego kosmetyki naturalne są tak cenione?<< >>Czy w second handzie można się ubrać do pracy?

About the author : admin