Na co zwrócić uwagę wybierając nici chirurgiczne?

Na skuteczność zabiegu bardzo duży wpływ ma wybór odpowiedniej nici chirurgicznej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać najlepszą nić chirurgiczną, która nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby przed użyciem zawsze sprawdzić termin przydatności. W tym celu niezbędne jest oczywiście dokładne zapoznanie się z etykietą na opakowaniu. Każde włókno z którego produkuje się nici ma oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka kluczowych wad, z którymi warto jak najszybciej się zapoznać. Wybór w dużym stopniu uzależniony jest nie tylko od konkretnej rany, ale również od wybranej techniki szycia.

Moda na nici chirurgiczne z kwasu poliglikolowego

W branży chirurgicznej coraz większą popularność zdobywa nić chirurgiczna z kwasu poliglikolowego. W jej konkretnym przypadku należy pamiętać o tym, aby zawsze przechowywać nić w temperaturze pokojowej. Tylko w ten sposób możliwe będzie zachowanie optymalnej wytrzymałości danego materiału. Doświadczeni chirurdzy zalecają przechowywanie nici PHA w suchym miejscu. Warto wspomnieć również o tym, że opisywanych nici nie trzeba usuwać po zabiegu. Wynika to oczywiście z tego, że zbiegiem czasu wchłoną się one same.

Grubość nici ma znaczenie

Jak łatwo się domyślić przy wyborze nici chirurgicznych należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, ale również na grubość. Producenci podają grubość nici w dziesiątych częściach milimetra, dzięki czemu bez problemu dobierzemy odpowiednią grubość. Nić chirurgiczna sklep może korzystać ze standardu EP (European Pharmacopoeia) lub USP (United States Pharmacopoeia). Są to bez wątpienia najczęściej stosowane systemy miar nici. Główny podział polega oczywiście na wyodrębnieniu trzech kategorii. Wyróżnić można nici cienkie, średni i grube. Każda z dostępnych grubości ma zupełnie inne zastosowanie. Jak łatwo się domyślić nie każda nić chirurgiczna sprawdzi się w mikrochirurgii.

Cenne wskazówki

Niestety źle dobrane nici chirurgiczne mogą być jedną z głównych przyczyn pojawienia się zakażenie pooperacyjnego. Między innymi dlatego też warto poświęcić nieco cennego czasu na wybranie odpowiedniej grubości. Warto wspomnieć również o tym, że źle dobrany materiał szewny ma także bezpośredni wpływ na bliznę. Zbyt cienkie nici chirurgiczne bardzo często powodują tzw. „efekt cięcia tkanek”. Częstym problemem w tym przypadku jest również rozchodzenie się brzegów ran w późniejszym okresie gojenia.

Szczęśliwi Ci, Którzy Znają Sposoby Leczenia Zakrzepicy<< >>Prognozy na rynku złomu: Ceny złomu w 2023

About the author : admin