Nici chirurgiczne – w jakich dziedzinach można je stosować?

Nici chirurgiczne często są także nazywane szwami. Warto też dodać, że są to produkty, które są niezastąpione w chirurgii. Nici chirurgiczne występują obecnie w różnych wariantach, co sprawia, że można ich używać do praktycznie każdego zabiegu.

Jakie są podstawowe rodzaje nici chirurgicznych?

Przede wszystkim wyróżnia się nić chirurgiczną rozpuszczalną oraz nierozpuszczalną. Dzięki temu, że jest tyle możliwości, to można wybrać takie produkty, które idealnie pasują do danego zabiegu. Dobrze jest też wspomnieć, że zarówno jeden, jak i drugi rodzaj nici chirurgicznych jest wykorzystywany w szpitalu czy też w pomieszczeniach zabiegowych.

Jak jest przechowywana nić chirurgiczna?

Produkt ten jest sterylnie przechowywany w opakowaniu do tego idealnie dostosowanym. Dobrze jest też dodać, że w jednym pojemniku może się zmieścić nawet około trzydziestu sztuk nici. Każda nić jest także spakowana w sterylne opakowanie. Tym sposobem ma się pewność, iż każda nić może być bezpiecznie użyta do danego zabiegu.

Gdzie można kupić nici chirurgiczne?

Tego rodzaju nici są dostępne w sklepach medycznych, w których można kupić je pod względem rozmiarów oraz pod względem użycia. Dobrze jest wspomnieć, iż sklepy oraz hurtownie medyczne działają również online, co jest niesamowicie wygodnym rozwiązaniem.

Przy jakich zabiegach stosuje się wchłanialne nici?

Nici te są stosowane przeważnie w urologii, czy też w chirurgii plastycznej. Co ważne, to tego rodzaju produkty są również używane w stomatologii oraz w chirurgii dziecięcej. Stosuje się, ponieważ są one rozpuszczalne i nie pozostawiają praktycznie żadnych śladów. Dobrze jest też dodać, że nici te samoistnie się rozpuszczają, dzięki czemu nie trzeba później przychodzić na ich wyjmowanie, co powoduje o wiele mniejszy stres, zwłaszcza u najmłodszych pacjentów. Nić tę można również używać w okulistyce czy przy zabiegach sercowych.

Dobrze jest pamiętać, że to jaka Nić chirurgiczna zostanie użyta, jest w gestii lekarza prowadzącego. Dlatego też pacjent może czuć się bezpiecznie w trakcie zabiegu, ponieważ nić została wybrana idealnie do potrzeb pacjenta. Warto wspomnieć, iż na przykład rozpuszczalne nici wchłaniają się w ciągu trzech miesięcy.

Zamykanie naczynek - przyczyny<< >>Nowoczesny sprzęt do każdego studia urody - kombajn kosmetyczny

About the author : admin