Jakie kosmetyki dla niemowlaka powinny znaleźć się w wyprawce?

Urodzenie dziecka to piękny, trudny i na pewno niezapomniany moment w życiu każdej kobiety. Nic dziwnego, że natura sprawiła, iż ciąża trwa aż dziewięć długich miesięcy. W końcu ten czas jest wyjątkowo potrzebny, aby przygotować się do niemałej rewolucji w życiu. Wiele kobiet poświęca go z jednej strony na odpoczynek, a z drugiej na solidne przygotowanie się do roli mamy. Pod koniec ciąży panie szykują wyprawkę, w której znaleźć się powinny między innymi odpowiednie kosmetyki dla niemowlaka. Obok podstawowych aptecznych maści i zasypek na odparzenia, soli fizjologicznej do czyszczenia noska, trzeba wybrać również pierwszy płyn do kąpieli oraz krem ochronny na mróz. Rynek kosmetyczny oferuje obecnie tysiące produktów dla maluszków. Ciężko jest wybrać coś z tak szerokiego asortymentu. Dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach naturalne kosmetyki dla niemowląt.

Dlaczego warto zainwestować w ekologiczne kosmetyki dla niemowlaka?

Kompletując wyprawkę nie należy zapominać, że skóra noworodka jest niezwykle wrażliwa. Maluszek przebywając przez długie miesiące w łonie mamy, przyzwyczajony jest do miękkości i subtelności. Nic więc dziwnego, że sporo dzieci w pierwszych miesiącach życia cierpi na podrażnienia skóry czy różnego rodzaju wysypki. Zapobiec takiej sytuacji mogą właśnie kosmetyki dla dzieci naturalne oraz te oparte na bazie ekologicznych składników. Nie ulega wątpliwości, że naturalne kosmetyki dla niemowląt nie powinny zawierać chociażby parafiny, tak szeroko stosowanej w powszechnym przemyśle kosmetycznym. Zamiast tego dobrym składnikiem są łagodząca lanolina, panthenol czy naturalne oleje, na przykład oliwa z oliwek. Wśród kosmetyków dla niemowląt znaleźć możemy zarówno te droższe, jak i tańsze. Nie zawsze cena musi tu iść w parze z jakością.

Czym można zastąpić sklepowe kosmetyki dla niemowlaka?

Kosmetyki dla dzieci naturalne znaleźć możemy w zaciszu własnego mieszkania. To nie żart. Często całkiem dobrym kosmetykiem może okazać się zwykły olej kokosowy, który stoi w naszej kuchni i używany jest do smażenia. Wiele kobiet wykorzystuje go do nawilżenia ciała noworodka po kąpieli. Zasypka dla niemowląt w postaci mąki ziemniaczanej genialnie zapobiega odparzeniom. Jak widać, nie trzeba wcale kupować drogich środków pielęgnacyjnych dla niemowląt, a można stworzyć je samemu.

Czym są badania prenatalne?<< >>Czy import odzieży używanej jest dobrym pomysłem na biznes?

About the author : admin