Czym są badania prenatalne?

Badania prenatalne Kraków to szeroka oferta obejmująca diagnostykę pozwalającą na określenie stanu zdrowia dziecka jeszcze w łonie matki. Badania dzielą się na inwazyjne i nieinwazyjne – ich zakres jest dostosowany do potrzeb rodziców, a także zaleceń lekarzy ginekologów.

Czym są badania prenatalne?

Badania prenatalne to metody diagnostyczne dedykowane dla kobiet ciężarnych w różnym wieku. Pozwalają na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka oraz ocenę budowy jego ciała jeszcze przed narodzinami.

Badania prenatalne dzielą się na nieinwazyjne, które są całkowicie bezpieczne dla płodu oraz na inwazyjne. Te drugie mogą zwiększać nieznacznie ryzyko poronienia, dlatego są wykonywane pod kontrolą lekarza.

Badania prenatalne cena to chyba jedyny minus diagnostyki. Trzeba bowiem sporo zapłacić za to, by poznać stan zdrowia dziecka. Warto jednak podkreślić, że badania prenatalne cena nie powinny brać góry nad korzyściami, które mogą płynąć z diagnostyki.

Kto powinien wykonywać badania prenatalne?

Badania prenatalne są dedykowane dla każdej kobiety, bez względu na wiek. USG wykonuje się w każdej zdrowej ciąży i jest w pełni bezpieczne dla płodu. Jeśli nie ma wskazań, inne badania prenatalne nie są konieczne.

Kobiety po 35 roku życia oraz takie, które miały w swojej rodzinie przypadki chorób genetycznych, powinny wykonać dodatkowe badania. Dotyczy to również kobiet, które cierpią na nawracające poronienia.

W Polsce badania prenatalne kraków są bezpłatne dla kobiet, które posiadają wskazania do ich wykonania. Wówczas mogą one otrzymać skierowanie od lekarza prowadzącego. Badanie prenatalne cena jest wysoka, jednak ze skierowaniem kobieta nie ponosi żadnych kosztów związanych z diagnostyką.

Które badania wykonać?

Ogólnie przyjęta zasada mówi o tym, że pierwszeństwo mają badania prenatalne nieinwazyjne. Są one bowiem bezpieczne zarówno dla matki, jak i dla jej dziecka.

Dopiero kiedy badania nieinwazyjne wskazują na nieprawidłowości, w dalszych celach diagnostycznych wykonuje się badania inwazyjne. Ich rodzaj oraz zakres powinien zostać dobrany przez lekarza prowadzącego.

Mimo iż badanie prenatalne cena jest wysoka, testy nie dają 100% pewności odnośnie zdrowia dziecka. Przyjmują pewną skalę błędów. Badania prenatalne wskazują bowiem prawdopodobieństwo występowania chorób u płodu, jednak nie mogą być uznawane za pewnik.

Czym kierować się przy wyborze lakieru do paznokci?<< >>Jakie kosmetyki dla niemowlaka powinny znaleźć się w wyprawce?

About the author : admin