Alternatywa dla plastikowych naczyń

Na grilla, w popularnych barach szybkiej obsługi i kawiarniach — wszędzie tam niezbędne są naczynia jednorazowe. Wraz ze wzrostem świadomości na temat ochrony środowiska popularne plastikowe opakowania zostały wyparte przez opakowania biodegradowalne.

Biodegradowalne — a co to właściwie znaczy?

Opakowania biodegradowalne są wyprodukowane z takich materiałów, które po wykorzystaniu ulegają procesowi rozkładu. Najczęściej jednak dzieje się to w określonych warunkach, które nie są gwarantowane przez domowy kosz na śmieci czy kontener znajdujący się przy lokalu gastronomicznym. Mimo wszystko warto korzystać z tych produktów, ponieważ są przyjazne dla ekosystemu.Warto dodać, że naturalne materiały wykorzystywane do produkcji naczyń jednorazowych można postać recyklingowi, a więc ponownie wykorzystać.

Opakowania ekologiczne — z jakich materiałów powstają

Lista ekologicznych materiałów do produkcji naczyń i opakowań jednorazowych jest bardzo długa. Warto ich używać, ponieważ poza tym, że mają wpływ na odbudowę środowiska naturalnego są bardziej higieniczne od standardowych naczyń. Poza tym nie trzeba ich myć co z pewnością pozwoli zaoszczędzić czas.Najpopularniejszymi są karton i papier. Wbrew pozorom naczynia z papieru są bardzo wytrzymałe. Mogą być używane do spożywania ciepłych oraz zimnych potraw. Dodatkowo na takich opakowaniach można umieścić własne logo. Dla wielu przedsiębiorców będzie to świetną reklamą.Innym popularnym materiałem pochodzenia roślinnego są naczynia wykonane z bambusa. Na ich powierzchni także można wygrawerować swoje logo. Tutaj warto wziąć pod uwagę fakt, że do produkcji takich naczyń trzeba ściąć drzewo bambusowe. Czy takie rozwiązanie jest tego warte?Niestandardowym materiałem do produkcji naczyń jednorazowych są algi morskie, agar-agar. Naczynia powstają z czerwonych alg, które powszechnie występują, dlatego dostęp do nich jest nieograniczony.

Naczynia jednorazowe ekologiczne — co wyróżniamy?

Talerze i sztućce — bez tego nie istnieje żadna branża gastronomiczna. To niezbędne wyposażenie barów. Poza tym kawiarnie i puby powinny zaopatrzyć się w jednorazowe kubki i szklanki na różne napoje. W wielu miejscach używane są także jednorazowe miski, tacki i słomki do picia.

Warto korzystać z jednorazowych naczyń, takie rozwiązania pomogą nam zadbać o środowisko naturalne.

Wisła – czy warto ją zwiedzać?<< >>Dziurawiec można zbierać samodzielnie

About the author : admin