Jak powinno wyglądać leczenie trądziku?

Leczenie trądziku na pewno nigdy nie jest proste. Nieraz trwa dosłownie latami, a czasem wręcz ciągnie się w nieskończoność, bo mimo iż trądzik jest chorobą charakterystyczną dla wielu młodzieńczego i nastoletniego, to jednak bywa i tak, że dermatolog przyjmuje u siebie osoby dorosłe, które pomimo swojego wieku wciąż zmagają się z trądzikiem.

Czy przy trądziku należy unikać makijażu?

Osobom mającym trądzik zwykle odradza się makijaż. Czy jednak rzeczywiście zawsze trzeba z niego rezygnować, jeżeli tylko ma się pewne problemy z niedoskonałościami? Otóż wbrew pozorom wcale nie i nawet dermatolodzy są obecnie tego zdania. Większość kobiet i tak zresztą nie zrezygnowałaby z malowania swojej twarzy, bo to właśnie makijaż pomaga im zakrywać trądzik, będący jednak dość dużym kompleksem.

To, co jednak warto zrobić, to po prostu przerzucić się na kosmetyki bardziej delikatne i mniej szkodliwe. Będą to głównie kosmetyki mineralne. – dawniej trudno dostępne, dziś możliwe do kupienia w prawie każdej drogerii. Kosmetyk mineralny to znakomity wybór dla każdego typu skóry, nawet tej problematycznej i trądzikowej.

Czy cerę trądzikową można opalać?

A co dermatolodzy mówią o opalaniu skóry trądzikowej? Otóż wbrew pozorom i wbrew temu, co doradzano ludziom dawniej, skóry trądzikowej nie zaleca się opalać. Kiedyś wszyscy próbowali – mówiąc kolokwialnie – wypalać zmiany trądzikowe, regularnie przesiadując na słońcu, ale takie promieniowanie może cerze bardziej zaszkodzić niżeli pomóc.

Ten, kto cierpi na trądzik i wciąż nie potrafi go pokonać, z opalania powinien całkowicie zrezygnować. Niejeden dermatolog zaleca, by przed wyjściem z domu zawsze zastosować jakiś mocniejszy filtr. Trzeba to robić codziennie i to niezależnie od panującej pory roku, bo wbrew pozorom nawet zimą i jesienią słońce potrafi oddziaływać na skórę, a przez to i wzmagać trądzik.

Czy da się samodzielnie pozbyć trądziku?

Domowe leczenie trądziku rzadko kiedy da jednak dobry efekt w przypadku poważniejszych stadiów choroby. Zamiast więc używać na skórze coraz to nowszych i coraz droższych kosmetyków, lepiej włożyć te pieniądze w profesjonalną wizytę u dermatologa.

Dermatolog jest przecież lekarzem zajmującym się chorobami skórnymi, w tym również i trądzikiem. Może on skierować pacjenta na odpowiednie zabiegi albo też przepisać mu bardziej specjalistyczne preparaty na receptę.

Precyzyjne narzędzia<< >>Dlaczego warto wynająć domek dla dwojga?

About the author : admin