Jakie są przeciwwskazania do zabiegu endermologii?
Medycyna estetyczna oraz usługi kosmetologiczne są obecnie na bardzo wysokim poziomie. Można korzystać z zabiegów niwelujących drugi podbródek, wygładzania zmarszczek czy liposukcji. W ostatnich miesiącach hitem stała się endermologia – zabieg promowany jako pogromca cellulitu. Czy naprawdę jest on tak skuteczny?
Endermologia efekty i cena
Dywagując na temat efektów, jakie daje zabieg endermologii, warto najpierw zrozumieć na czym on polega. Przy pomocy specjalistycznego urządzenia wykonuje się masaż podciśnieniowy, który jest w stanie rozbić tkankę tłuszczową i pobudzić skórę do odbudowy. Tak przebiegający zabieg sprawia, że skóra staje się widocznie bardziej napięta i sprężysta. Jednakże warto pamiętać, że najlepsze efekty jest się w stanie osiągnąć, kiedy zabieg endermologii połączony jest ze zdrową dietą, piciem odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia oraz aktywnością fizyczną, wspierającą redukcję skórki pomarańczowej. W innym wypadku może okazać się, że bardzo słabe rezultaty przyniesie endermologia Efekty przychodzą stopniowo, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Bardziej problematyczne strefy ciała wymagać będą całej serii zabiegów – co również zwiększa koszty tej usługi. Cena serii zabiegów oscyluje od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych i jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu endermologii
Niestety, zabiegu endermologii nie można przeprowadzać u wszystkich. Przed zapisaniem się na serię należy przejść wstępne konsultacje, która kwalifikują bądź dyskwalifikują pacjentów do poddania się tym zabiegom. Przede wszystkim, największym przeciwwskazaniem są jakiekolwiek choroby układu krwionośnego. Jeśli ktoś cierpi na zakrzepicę jest automatycznie wykluczony z listy. Podciśnieniowy masaż może doprowadzić do tego, że zakrzep powędruje do serca i doprowadzić może do zawału. Przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi może spowodować, że podczas zabiegu powstaną siniaki i pajączki. Kobiety w ciąży również powinny wystrzegać się zabiegu endermologii i zdecydować się na niego dopiero po porodzie, a najlepiej po zakończeniu karmienia piersią.