Kiedy stosować rękawice bezpudrowe?

Rękawice są jednym z podstawowych elementów stosowanych w ochronie osobistej w placówkach medycznych. Rękawice winylowe bezpudrowe zabezpieczają zarówno personel, jak i pacjentów. Dlatego powinny być zrobione z surowców najwyższej jakości.

Zalety rękawic bezpudrowych

W wielu zawodach wykonywanych przez medyków niezwykle ważna jest precyzja. Rękawice winylowe bezpudrowe przylegają ściśle do ciała dłoni, dzięki czemu niemal zupełnie nie mają wpływu na zdolność czucia w palcach. Ma to szczególne znaczenie podczas wykonywania zabiegów chirurgicznych lub w pracy z mikroskopijnymi elementami podczas badań laboratoryjnych.
Zdarza się, że środek zastosowany w rękawiczkach wywołuje alergię. Skóra po długotrwałym kontakcie z pudrem robi się zaczerwieniona i może swędzieć. W takich przypadkach rękawiczki bezpudrowe są jedynym rozwiązaniem, które pozwala na komfortową pracę.

Surowce wykorzystywane do wyrobu rękawic

Rękawiczki medyczne najczęściej wykonywane są z lateksu, winylu oraz wielu mieszanek różnych syntetyków. Rękawice winylowe bezpudrowe są bardzo trwałe i elastyczne. W ochronie ważne jest, aby materiał, z którego wykonano rękawiczki nie był podatny na uszkodzenia oraz przypadkowe rozerwanie.
Środki ochrony często używane są przez kilka lub nawet kilkanaście godzin dziennie. Dlatego muszą być odpowiednio dobrane do wykonywanej czynności oraz indywidualnych potrzeb osoby, która je nosi. Winyl w wersji bez pudru może być bezpiecznie stosowany przez lekarzy, pielęgniarki oraz pomocniczy personel.

Jak zakładać bezpudrowe rękawiczki winylowe?

Dla niektórych osób zakładanie rękawic bez pudru może być dosyć skomplikowane. Materiał przykleja się do skóry i trudniej go wsunąć na dłoń. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy innej osoby, która rozciągnie i przytrzyma rękawiczkę.
Zawsze przed założeniem rękawiczek medycznych trzeba pamiętać o dokładnym umyciu i zdezynfekowaniu dłoni. Jeśli jest to dozwolone, skórę można pokryć cienką warstwą kremu ochronnego. O odpowiednią pielęgnację ciała trzeba również zadbać po skończonej pracy lub zakończeniu zabiegu. Pozbawiona dopływu powietrza dłoń może być spierzchnięta i nadmiernie wysuszona i tym samym o wiele łatwiej ulegnie wszelkim uszkodzeniom.

Przyczyny niewydolności krążenia<< >>Ubrania używane dla każdego

About the author : admin