Piękne ciało

Uroda jest rzeczą dyskusyjną, jednak szczupła sylwetka to nie tylko kwestia urody ale i zdrowia. W dobie epidemii otyłości łatwo jest dać się wciągnąć nałogowi jedzenia pustych kalorii, a ciężko znaleźć drogę do zdobycia zdrowej, szczupłej sylwetki. Ludzie dają się porwać reklamom suplementów i magicznych środków zamiast zacząć dbać o siebie i oddać się w ręce specjalistów.

Czego NIE robić by schudnąć?

Desperacja nie jest najlepszy doradcą. Droga do szczupłego ciała, jeśli ma się nadprogramowe kilogramy, nie jest szybka, ale z biegiem czasu staje się łatwiejsza. Niestety producenci suplementów diety kuszą różnymi środkami, które bez wysiłku mają przynieść spektakularny efekt. Sprawdzone środki mogą zadziałać, ale jedynie wtedy gdy ich stosowanie będzie połączone z ujemnym bilansem kalorycznym. Stanowczo nie wolno stosować jednak suplementów czy środków niewiadomego pochodzenia.

Kupowanie środków odchudzających na portalach aukcyjnych może się źle skończyć – nie tylko nie usuną zbędnych kilogramów ale mogą zaszkodzić człowiekowi. Nie należy stosować także głodówek, które doprowadzą tylko do efektu jojo, restrykcyjnych, chociaż modnych diet. Kategorycznie nie należy stosować środku typu jaja tasiemca w tabletce – może prowadzić to do zagrożenia życia lub zdrowia. W wielu przypadkach diet tymczasowych, po powrocie do starych zwyczajów żywieniowych wracają też kilogramy – często szybciej gdyż organizm chce na nowo zgromadzić zapasy na kolejne przewidywane okresy głodu.

Co robić aby cieszyć się zdrową sylwetką?

Kluczowe są tutaj zdrowa dieta oraz ćwiczenia. Wspomagająco mogą zadziałać zabiegi wyszczuplające czy suplementy diety. Zdrowa dieta oznacza eliminację niekorzystnych zachowań żywieniowych, ale nie oznacza bycia ciągle głodnym. To nie tymczasowe rozwiązanie ale długotrwałe. Co ważne bilansowanie kalorii i składników odżywczych może opierać się o ulubione potrawy, a spożycie raz na jakiś czas nadprogramowego ciastka nie zagrozi efektom. Drugi czynnik to ćwiczenia fizyczne – nie muszą być wymagające – wystarczy wybrać schody zamiast windy, spacer do warzywniaka zamiast jazdy samochodem do supermarketu. Takie małe aktywności mogą wspomóc wykonywane w gabinecie kosmetycznym zabiegi wyszczuplające. Potęgują one efekty i wspomagają skórę do zachowania jędrności przy utracie zbędnych kilogramów. Zabiegi wyszczuplające to bogaty wachlarz usług, zarówno typowo kosmetycznych jak i łączących kosmetykę z masażami lub wykorzystujących specjalistyczne aparatury. Warto połączyć wszystkie te czynniki aby odnieść spektakularne efekty.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?<< >>Eleganckie botki skórzane

About the author : admin