Sposoby na olśniewający uśmiech

Piękny uśmiech jest absolutną podstawą dobrej prezencji. Mając brzydki kolor zębów lub cechując się jakimikolwiek brakami w uzębieniu, można bardziej zaszkodzić swojemu wizerunkowi, niż pomóc. Jak sobie poradzić w przypadku niezbyt pięknego uzębienia?

Na nierówności zębów – koronka

Jeśli chodzi o koronki zęby potrzebują ich wtedy, gdy uśmiech, delikatnie mówiąc, nie powala. Przydają się wtedy, kiedy mamy ukruszone lub złamane zęby, i wówczas jedyną możliwością jest ich dobudowanie. Korony stomatologiczne pozwalają dobudować kawałek zęba, a także otoczyć go tworzywem o ładniejszym kolorze niż nasze prawdziwe zęby. Dzięki temu, że ma się koronki zęby są równej wielkości, białe i lśniące, przez co zdecydowanie poprawia się ich ogólna estetyka.

Na braki w uzębieniu – mosty

Mosty protetyczne są z kolei sposobem na to, aby uzupełnić braki w uzębieniu. Powody braku zębów mogą być bardzo różne. Najczęściej zęby naturalne usuwane są wskutek ich totalnego zniszczenia – takiego, z którym niewiele już da się zrobić. Mocno zniszczony ząb przynosi pacjentowi dużo bólu i niestety generuje spore koszty leczenia. Czasem taniej jest wybudować nowy, sztuczny ząb na bazie mostu protetycznego, niż leczyć go. Współczesna stomatologia jest na tyle mocno zaawansowana, że takie zęby na moście protetycznym nie odstają już wyglądem od naturalnych zębów. Bardzo często są robione na wzór zęba, który uległ wypadnięciu, lub który usunięto. Zdarza się też, że pacjenci życzą sobie, aby wymienić na sztuczne wszystkie swoje zęby lub sporą ich część.

Czy to się opłaca?

Protetyka zębów jest z pewnością bardzo kosztowną inwestycją. Warto się jednak o nią pokusić, ponieważ jakiekolwiek braki w uzębieniu są bardzo problematyczne. Współcześnie korony stomatologiczne czy mosty protetyczne są opcjami dość niedrogimi, jeśli brać pod uwagę fakt, że są wstawiane zwykle raz na całe życie. Takie zęby nie ulegają już psuciu, mogą co najwyżej ulec uszkodzeniu mechanicznemu, gdy nie będzie się o nie dostatecznie dbało. Obecnie cena jednego sztucznego zęba to około 700-1500 złotych na moście porcelanowym lub na cyrkonie. Jest to zatem spory wydatek, dlatego im szybciej się na niego zdecydujemy, tym dłużej będziemy mogli chodzić w nowych, ładnych zębach. Bardzo ważne jest, aby za młodu dbać o naturalne zęby, ale w razie czego nie przejmować się – jest protetyka.

Do czego i jak nosić damskie botki?<< >>Lunety

About the author : admin