Lunety

Przez lunety można obserwować wszechświat, dzięki lunetom można dokładnie namierzyć dany cel, lunety przybliżają nam widok, który w danej chwili chcemy oglądać. Każda luneta składa się z części optycznej i obudowy, która tę optykę doskonale chroni przed urazami i przed wstrząsami. Dzięki lunetom można uprawiać strzelectwo i strzelać do tarczy jak również wykorzystuje się je w myślistwie namierzając odpowiednio i celnie cel, do którego w danej chwili chce się wystrzelić.

Lunety celownicze

Na rynku jest ogromny wybór lunet celowniczych i lunet myśliwskich. Istnieją nawet egzemplarze, które doskonale pozwalają celować w warunkach nocnych jak i warunkach ekstremalnych. Wszystko zależy od parametrów celownika i od optyki danej lunety. Zarówno lunety używane jak i lunety celownicze nowe fabrycznie znajdują się w ofercie wielu sklepów myśliwskich i sklepów sprzedających broń. Lunety myśliwskie używane nie odbiegają niczym od nowych, różni je tylko cena, która w przypadku lunet myśliwskich używanych jest o wiele mniejsza.Odpowiedni rodzaj lunety myśliwskiej i zarazem celowniczej powinien charakteryzować się wysoką transmisją światła, czyli po prostu powinien pozwalać na celowanie do celu w szczątkowym oświetleniu. Możliwość celowania jest najważniejsza a co za tym idzie luneta powinna być doskonale dopasowana do oka strzelca. Lunety używane czy nowe można odpowiednio dobrać do oczu strzelca noszącego okulary jak i tego, który ma bardzo dobry wzrok.

Budowa lunety celowniczej

Każda luneta myśliwska czy celownicza składa się z:

– soczewek obiektywu,
– układu regulacji pralaxy,
– mechanizmu regulacji krzyża w pionie i poziomie,
– układu odwracającego,
– układu regulacji powiększenia,
– powiększenia siatki celowniczej,
– okularu.

Część optyczna lunety chroniona jest obudową, którą w praktyce nazywa się tubus.

Dokładność każdej lunety zależy od optyki, która została zainstalowana w danej lunecie.

Super urządzenie do sportu i rekreacji

Samych modeli lunet myśliwskich i celowniczych jest bardzo wiele, różnią się one wielkością, swoimi możliwościami, techniką zamontowaną wewnątrz. Wszystkie lunety są wodoodporne, odporne na mgłę i na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Lunety myśliwskie używane są też dobrą alternatywą dla osób nie dysponujących zbyt dużą gotówką do zakupu sprzętu myśliwskiego.

Sposoby na olśniewający uśmiech<< >>Zmiany wyglądu

About the author : admin