Uśmiech jak nowy z licówkami porcelanowymi

Zadbany i piękny uśmiech dodaje uroku każdemu. Zęby to ważny element wizerunku każdego człowieka. Warto o nie dbać, by były zdrowe i silne. Niestety bywają przypadki, w których pomimo niewątpliwego zdrowia zębów, nie wyglądają one zbyt dobrze. Mogą mieć przebarwienia i nierówny kolor, uszczerbki i ułamania, albo inne defekty, które wpływają na obniżenie estetyki wyglądu uśmiechu. Z pomocą przychodzi wtedy stomatologia estetyczna, która ma na to swoje rozwiązania.

Licówki porcelanowe, czyli nowy uśmiech

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań, dzięki którym uśmiech odzyska piękny i równy wygląd, są licówki porcelanowe. To właśnie dzięki nim wszystkie gwiazdy show-biznesu cieszą się nieskazitelnym uśmiechem. Licówki bardzo szybko poprawiają bowiem wygląd uzębienia. Jest to rodzaj bardzo cienkich porcelanowych płytek, które przygotowywane są indywidualnie na wzór kształtu zęba konkretnego pacjenta. Kiedy zdecyduję się on na założenie licówek, stomatolog we współpracy z protetykiem przygotowują odlewy oraz licówki. To zatem zabieg wieloetapowy, wymagający przynajmniej kilku wizyt.

Stomatologia estetyczna Katowice

Każda klinika dentystyczna, która oferuje możliwość założenia licówek, ma swój własny plan współpracy z pacjentem. Najczęściej potrzebne są 4 wizyty, podczas których przygotuje się zęby do nałożenia licówek, a także same licówki. Licówki po założeniu mają szacowano trwałość od około 13 do 15 lat. Dzięki założeniu licówek zęby odzyskują piękny kolor, a zatem niepotrzebne są już jakiekolwiek zabiegi wybielające. Licówki to zresztą dobre rozwiązanie dla tych osób, które borykają się z bardzo dużymi przebarwieniami, nie dającymi się usunąć innymi metodami.

Stomatologia estetyczna Katowice – plusy zastosowania licówek porcelanowych

Licówki przygotowuje się z różnych materiałów, jednak to właśnie te porcelanowe są najbardziej polecane. Porcelana jest materiałem bardzo wytrzymałym, kolorem oraz strukturą w pewien sposób przypominam ząb człowieka. Uśmiech skorygowane za pomocą licówek wygląda zatem wciąż bardzo naturalnie, licówki niejako ukrywają różnego rodzaju defekty uzębienia. Zwykle w każdym łuku zębowym stosuje się ich około 6. Jedyny minus licówek to dosyć wysoka cena. Jednak niektóre kliniki dentystyczne oferują możliwość rozłożenia opłaty na raty. Jedno jest pewne – inwestycja w licówki to poważny krok w odmianie swojego wizerunku. Warto zatem sprawdzić, która klinika dentystyczna ma taką ofertę, a następnie rozważyć skorzystanie.

Salon masażu - dodatkowa usługa w salonach kosmetycznych<< >>Przedświąteczne prezenty

About the author : admin