Kobieca bielizna – biustonosze, gorsety i półgorsety

Pomysły na kobiecą bieliznę cały czas ewoluowały, biustonosz był znany już w starożytnej Grecji. Dostrzeżono problem bólu piersi podczas uprawiania sportów, kobiety były aktywne i chciały przy tym czuć się komfortowo. Wtedy dostrzeżono tą praktyczną stronę podtrzymania biustu, z czasem kobieta za ich pomocą chciała podkreślić swoje kobiece atuty.

Powody noszenia gorsetu wśród kobiet

Pierwsze gorsety zaczęły pojawiać się pod koniec XIV wieku, i szybko stały się bardzo popularne wśród kobiet. Pomimo licznych wad, jak problemy z jego zakładaniem i zdejmowaniem, ucisk klatki piersiowej, skrępowane ruchy, doceniano jego zalety. Noszono go głównie z powodów estetycznych, gorset idealnie podkreślał kobiecą sylwetkę. Kobieta za pomocą prawidłowo założonego gorsetu mogła uwydatnić, podnieść biust oraz wyszczuplić talię, co w konsekwencji dawało efekt szerokich, seksownych bioder. Dobre samopoczucie i komplementy ze strony mężczyzn wynagradzały wszelkie niedogodności. Gorset tworzył pewną całość, ponieważ spełniał także funkcje biustonosza. Biustonosz gorset był od tamtego czasu ważną kobiecą bielizną.

Półgorsety wśród kobiet

Półgorset to taki półśrodek, kompromis, nie jest to ani biustonosz, ani typowy gorset. W obecnych czasach kobiety zdecydowanie stawiają na wygodę, pełne gorsety tylko czasem zakładane są na specjalne okazje. Na rynku pojawiły się tzw. półgorsety, to typ biustonosza który ma przedłużony stan na ok 10-14 cm. Biustonosz może być rodzaje push-up, ale może też być soft, zatem może lepiej, bądź gorzej podkreślać kobiece piersi. Półgorsety doceniane są przez kobiety o większych rozmiarach piersi, ponieważ pomagają utrzymać ich ciężar. Ramiączka biustonosza opierające się na ramionach nie będą powodować ból, to może doprowadzić nawet do problemów z kręgosłupem. Dlatego ważne jest, by kobiety o większych rozmiarach stanika wypróbowały połączenie biustonosz gorset.

Kobieca bielizna

Kobiety uwielbiają bieliznę, chcą czuć się w niej zmysłowo i wyjątkowo. Powinna ona uwydatnić kobiece zalety, i potrafić ukryć wszelkie wady. Nawet jeżeli jej nie widać na pierwszy rzut oka, to nie znaczy że nie warto jej posiadać. Biustonosze, półgorset dostępne są w różnych kolorach i materiałach, by zaspokoić kobiece oczekiwania.

Czy liposukcja laserowa jest skutecznym zabiegiem?<< >>Jean Paul Gaultier - perfumy damskie

About the author : admin