Półgorset czy biustonosz?

Półgorset, biustonosz gorset, czy też tradycyjny biustonosz? Bez względu na rodzaj tej części garderoby damskiej, jest ona jednym z podstawowych elementów odzieży kobiecej, bez której żadna pani nie może się obejść. Wybór zależy od indywidualnych preferencji, a ilość dostępnych w sklepach modeli i rodzajów jest wprost imponująca.

Tradycyjny biustonosz

Tradycyjnie szyty i modelowany biustonosz z pewnością jest najbardziej popularnym rodzajem bielizny, który wybiera zdecydowana większość kobiet. Ale to półgorsety z powodzeniem od lat konkurują z tą formą. Różnica, która jest znacząca, porównując tradycyjny biustonosz i jego bardziej rozbudowaną odmianę, to przede wszystkim dodatkowy szeroki pas, umieszczany pod biustem w półgorsecie.

Tradycyjne biustonosze o klasycznej linii można podzielić na bardotki, staniki typu push-up, a także miękkie odmiany o kroju sportowym. Oprócz utrwalonego modelu i kształtu miseczek, biustonosze różnią się rodzajem usztywnienia, mogą być miejscowo modelowane fiszbinami, całościowo gąbkami, czy też nie posiadać żadnych części sztywnych.

Biustonosz gorset

Tego rodzaju element bielizny posiada dodatkowy pas pod biustem, może on być symboliczny lub szeroki, co oznacza, że jest to biustonosz z gorsetem. Półgorsety są bardziej popularne, ze względu na wygodniejsze noszenie. Po prostu nie krępują ciała, a sylwetka zyskuje na wyglądzie.

Kobiety wybierają jeden z rodzajów tego zabudowanego biustonosza w zależności od indywidualnych preferencji, sposobu życia, czy też okazji. Możliwość wyboru konkretnego modelu daje swobodę w komponowaniu stroju oraz dopasowania do stylu życia i aktywności, jaką kobieta wykonuje na co dzień.

Który wariant jest lepszy?

Jeśli chodzi o porównanie pod względem komfortu noszenia, czy też indywidualnego gustu, nie można stwierdzić, że jeden konkretny model jest lepszy dla każdej kobiety. Jedna jest zwolenniczką półgorsetu, a inna zdecydowanie woli tradycyjny model biustonosza, ponieważ po prostu lepiej się w nim czuje na co dzień. Dlatego też możliwość wyboru spośród bardzo bogatej oferty jest tak istotna.

Dla młodych dziewcząt i kobiet z pewnością lepszym modelem może być bardotka, push-up lub typ sportowy, i takie biustonosze one z reguły wybierają. A dla pań bardziej dojrzałych oraz o nieco obfitszych kształtach biustonosze z półgorsetem mogą być lepszym rozwiązaniem zarówno do codziennej odzieży, jak i na specjalne okazje.

Czym dokładnie jest labioplastyka?<< >>Skąd przybywa odzież używana?

About the author : admin