Second-hand to także aspekt społeczny. Co oprócz mody oferują sklepy z odzieżą używaną?

Second-hand stał się miejscem pożądanym dla osób zainteresowanych modą. Żadna sieciówka nie daje możliwości zdobycia tylu niepowtarzalnych ubrań. Minęły już czasy, w których zakup spodni w lumpeksie wiązał się z niższym statusem materialnym. Dzisiaj, oprócz oryginalności, odzież używana jest ekologicznym stylem życia, który warto wieść.

Międzynarodowa moda

Jedną z głównych zalet kupowania ubrań z drugiej ręki jest możliwość „upolowania” czegoś wyjątkowego. Klienci chwalą sobie duży wybór marek i oferty z kolekcji, które nie były nigdy dostępne w Polsce. Dostawcy odzieży używanej dbają o ciekawy towar, by oferta różniła się od tego co można zobaczyć w sieciówkach.

Skąd są ubrania?

Najczęściej sprowadzane są ubrania z Anglii, Szkocji, Niemiec, Włoch i USA. Dostawcy odzieży używanej tworzą swoje sklepy według kraju, z którego pochodzi towar lub też stawiają na różnorodność i dbają o to, by ciuchy pochodziły z wielu krajów.

Biznes na czasie?

Lumpeksy mają dobry czas. Coraz więcej osób decyduje się na ubrania z drugiej ręki ze względów modowych- przez znudzenie ofertą sieciówek, a także z powodu aspektów etycznych i środowiskowych.

Lumpeksy szansą dla środowiska?

Większa świadomość społeczna prowadzi do korzystnych wyborów. Second-handy są alternatywą dla nadmiernej produkcji nowych ubrań- wpływa to na ograniczenie wykorzystywania (często sztucznych) materiałów oraz zwrócenie uwagi na złe warunki pracownicze, w których powstaje nowa odzież.

Także w Internecie

Popularne są sklepy internetowe oferujące tzw. vintage’owe perełki. Wiele osób tworzy konta instagramowe prezentujące wyszukane stylizacje na zdjęciach- by zainspirować innych lub, by sprzedać. Jeśli ktoś nie lubi czasochłonnego szukania ubrań w lumpeksach, może z powodzeniem wybrać oryginalną kurtkę właśnie na takich stronach.

Lumpeks w nowoczesnym wydaniu

Obecnie sklepy z odzieżą używaną są wygodne i ciekawe. Chaotycznie porozwieszane ubrania to przeszłość- sklepy stacjonarne wyróżniają się organizacją przestrzeni, a także posiadają swoje odpowiedniki na stronach internetowych, dzięki czemu można zarezerwować i kupić ciekawy ciuch bez wychodzenia z domu.

Praca dostawców odzieży używanej ma wiele zalet. Oryginalność i dbałość o środowisko- a to wszystko w niskiej cenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Co musisz wiedzieć przed pierwszą wizytą u terapeuty?<< >>Suknia ślubna prosta sprawa

About the author : admin