Wszystko o półgorsetach

Dobrze dobrana bielizna to gwarancja pewności siebie i dnia bez uczucia dyskomfortu. Może znacząco wpłynąć nie tylko na to, jak czujemy się ze swoim ciałem, ale również na swobodę ruchów i komfort psychiczny.

Jak wygląda półgorset?

To rodzaj bielizny będący formę pośrednią między klasycznym biustonoszem a gorsetem. Charakteryzuje się przedłużoną linią obwodu, czyli przedłużonym stanem, który maksymalnie może sięgać do pasa, jednak zazwyczaj jest krótszy. Taki krój to gwarancja odpowiedniego podtrzymania piersi, a noszenie go nie powoduje dyskomfortu. Ponadto przedłużony stan to dodatkowa powierzchnia dla producentów do umieszczenia zdobień.

Stanik półgorset a gorset

Wielu z nas gorsety kojarzą się z ograniczeniem ruchów. Głównym celem gorsetów jest modelowanie sylwetki i zakrycie brzucha. Półgorsety nie działają w ten sposób – one nawet nie sięgają do dolnej części brzucha, którą najczęściej chce się ukryć za pomocą gorsetu.

Największa zaleta półgorsetów – uniwersalność

Stanik półgorset nadaje się zarówno na co dzień, jak i na specjalną okazję. Dzięki szerokiemu stanowi spędzenie w nich całego dnia nie dostarczy nam bólu – nie wbija się on w skórę tak bardzo jak klasyczny biustonosz. Oczywiście wiele zależy od wybranego przez nas modelu. Niektóre są bardziej zdobne (całe z koronki, z wiązaniem z przodu, nawet z diamencikami) od innych, a to może powodować różne odczucia.

Na rynku znajdują się zarówno modele push-up, jak i modele bez żadnych wkładek, a także całe z koronki. Również w kwestii długości stanu, wybór jest bardzo duży, dzięki czemu żadna kobieta nie powinna mieć problemu ze znalezieniem czegoś, co spełni wszystkie jej oczekiwania.

Mimo bezsprzecznej uniwersalności półgorsetów warto przymierzyć dany model. Tylko stanik o dobrze dobranym rozmiarze będzie spełniać swoją funkcję i podtrzymywać piersi.

Czy półgorsety nadają się dla każdej kobiety?

Wiele modeli biustonoszy dedykowanych jest konkretnie albo kobietom z małymi, albo z dużymi piersiami. Stanik półgorset sprawdzi się równie dobrze w przypadku małych, jak i dużych miseczek, co tylko potwierdza jego uniwersalność. Dzięki szerokiemu dołowi półgorsety utrzymują piersi na swoim miejscu, co jest istotne dla każdej kobiety – niezależnie od posiadanego rozmiaru miseczek.

Wszystko co musisz wiedzieć o liposukcji brzucha<< >>Laser frakcyjny co2 - główne zalety

About the author : admin