Laser frakcyjny co2 – główne zalety

Jesień jest idealną porą roku na przeprowadzenie różnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej, a zwłaszcza tych, w których wykorzystuje się lasery frakcyjne co2. Warto natomiast spróbować poprawić wygląd skóry z pomocą tego rozwiązania. Jego zalety nie ograniczają się wyłącznie do skutecznego działania.

Niekończące się możliwości

Spośród wszystkich laserów stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej to właśnie laser frakcyjny co2 jest tym zdecydowanie najbardziej uniwersalnym. Stosuje się go w bardzo zróżnicowanych przypadkach. Parametry urządzenia dostosowywane są indywidualnie do pacjenta i jego problemów.

Laserem frakcyjnym przede wszystkim odmładza się skórę – likwiduje się zmarszczki, poprawia elastyczność ciała i wygładza powierzchnię naskórka. Równie dobrze radzi sobie on z usuwaniem zmian trądzikowych, blizn oraz mniejszych przebarwień.

Nowoczesne działanie

Skuteczność laserów frakcyjnych opiera się na ich dwupłaszczyznowym działaniu. W tym samym czasie wypalają one skórę i wystawiają ją na kontakt z bardzo wysokimi temperaturami (czyli podgrzewają). To takie połączenie dwóch specjalistycznych zabiegów. Podobnych efektów nie dałoby się osiągnąć z pomocą żadnego innego lasera, ani nawet innego urządzenia.

Wypalenie doprowadza do mechanicznego zniszczenia zewnętrznej warstwy naskórka, czyli działa tak, jak intensywny i mocny peeling. Z kolei podgrzanie pobudza skórę do samodzielnej regeneracji. Wskutek tego procesu dochodzi do tworzenia się większych ilości kolagenu, który odpowiada m.in. za odpowiedni poziom elastyczności ciała oraz jego gładkość.

Dodatkowe zalety

Jako że laser frakcyjny co2 został już bardzo dobrze poznany, przeprowadzane przy jego użyciu zabiegi są w pełni bezpieczne dla skóry i pacjenta. Mają higieniczny przebieg i nie wiążą się z ryzykiem zakażenia się bakteriami. W przeciwieństwie do innych zabiegów chirurgicznych laser frakcyjny nigdy nie doprowadzi do zakażenia się chociażby gronkowcem.

Spory plusem dla wielu pacjentów będzie również krótki czas trwania zabiegu. Przeważnie wynosi on bowiem zaledwie kilkanaście minut. Już w tym czasie laser frakcyjny co2 jest w stanie intensywnie zadziałać na skórę i przynieść oczekiwane efekty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Wszystko o półgorsetach<< >>Kilka pomysłów na domowe kremy do twarzy

About the author : admin