Kilka pomysłów na domowe kremy do twarzy

Kosmetyki z drogerii są drogie i często nie do końca wartościowe. Występujące w nich substancje chemiczne i inne związki mogą bardziej szkodzić skórze, niżeli jej pomagać, a także doprowadzać do rozwoju różnych reakcji alergicznych. Alternatywą dla nich stają się domowe kremy do twarzy. A jak je przygotować?

Krem przeciwsłoneczny

Latem i wiosną, kiedy to słońce najmocniej oddziałuje na skórę, należy koniecznie używać kremów z wysokim filtrem, które ochronią cerę i zahamują rozwój zmarszczek. Te ze sklepów na ogół nie mają jednak dobrego składu. Często wypełnione są szkodliwymi substancjami, przez co stają się poważnym zagrożeniem dla skóry – zwłaszcza tej delikatnej.

Aby przygotować domowy i naturalny krem przeciwsłoneczny, należy połączyć ze sobą cztery składniki: olejek kokosowy, masło shea, tlenek cynku oraz kilka kropelek ulubionego olejku. Przygotowany preparat powinno się schłodzić. Nie dość, że ochroni on ciało, to zapewni mu również przyjemne ukojenie.

Solidna porcja nawilżenia

Chcąc przygotować bardziej odżywczy i intensywnie nawilżający krem do twarzy, warto sięgnąć po zwykłą oliwę z oliwek – najlepiej tą z pierwszego tłoczenia, która będzie zawierać najwięcej antyoksydantów oraz drogocennych kwasów tłuszczowych. Nie należy jednak stosować jej samodzielnie. Oliwę powinno się połączyć z olejkiem (np. rycynowym) w proporcji 4:1.

Taki preparat jest szczególnie polecany osobom posiadającym skórę suchą, wrażliwą i podrażnioną. Oliwa w połączeniu z olejkiem rycynowym na pewno przyspieszy regenerację ciała, dzięki czemu naskórek sam będzie się odbudowywać i delikatnie złuszczać. Zawarte w preparacie kwasy tłuszczowe zagwarantują z kolei optymalny poziom nawilżenia, a antyoksydanty (witaminy A i E) zahamują procesy starzenia się skóry.

Naturalna baza pod krem

Kremy do twarzy zadziałają jeszcze lepiej, jeżeli będzie się je nakładać na bazę, którą można utworzyć z czystego aloesu. Ta wspaniała roślina już od dawien dawna jest wykorzystywana w naturalnej pielęgnacji. Zawiera sporo witamin i minerałów, a także nienasycone kwasy tłuszczowe oraz aminokwasy i polisacharydy.

Czysty aloes wystarczy wsmarować w skórę przed aplikacją kremu do twarzy. Sprawi on, że substancje zawarte w preparacie zostaną lepiej wchłonięte.

Kremy do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Laser frakcyjny co2 - główne zalety<< >>Dieta sokowa - na czym polega i jakich efektów się spodziewać?

About the author : admin