Dieta sokowa – na czym polega i jakich efektów się spodziewać?

Warzywa i owoce to najzdrowszy element codziennego menu. Są bogate w witaminy i przeciwutleniacze, poprawiają kondycję organizmu i pozwalają utrzymać stałą wagę. Obecnie coraz większą furorę robi dieta oparta o soki z warzyw i owoców. Na czym polega? Kiedy warto ją zastosować? I jak to zrobić, by była w pełni bezpieczna i przyniosła oczekiwane efekty?

Czym jest dieta sokowa?

Kuracja sokowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jej podstawą jest menu oparte w całości o soki: owocowe, warzywne i owocowo-warzywne. Co ważne, te muszą być samodzielnie przygotowane i świeże. Wykluczone są gotowe, słodzone napoje ze sklepów.Dietę sokową sprowadza się na kilka dni, nie jest ona przeznaczona do stosowania na stałe. Właściwie przygotowania kuracja sokowa jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i ma wiele skutków leczniczych. Nie powinny jej jednak stosować osoby przewlekle chore, z cukrzycą czy chorobami autoimmunologicznymi.

Przygotowania do diety sokowej – o co zadbać?

Marząc o przetestowaniu diety opartej o soki, warto zacząć od uzbrojenia się w odpowiednią wiedzę. Po pierwsze, dieta wymaga przygotowania: na wstępie warto upewnić się, że nie ma się do niej przeciwwskazań, potem należy opracować odpowiednie sokowe menu – najlepiej we współpracy z dietetykiem lub korzystając z poradnika przygotowanego przez specjalistę.Trzeba także pamiętać o przygotowaniu swojego organizmu do przestawienia się na soki. Kilka tygodni przed wprowadzeniem kuracji należy wprowadzić lekkie, bazujące na warzywach i owocach menu stałe, by ciało przestawiło się na inny tryb. W czasie kuracji z kolei należy dbać o to, by soki były odpowiednio pożywne, by organizm miał z czego czerpać energię.

Efekty kuracji sokowej: zdrowa sylwetka i lepsze samopoczucie

Dlaczego dieta sokowa jest zdrowa? Przede wszystkim ze względu na działanie oczyszczające. Owoce i warzywa zawierają ogromne ilości antyoksydantów, które usuwają z organizmu toksyny i likwidują stan zapalny. Mają także działanie odmładzające i przeciwnowotworowe. Dodatkowo, świeże owoce i warzywa są bogatym źródłem witamin. Dieta sokowa pozwoli więc uzupełnić niedobory i korzystnie wpłynie na funkcjonowanie całego organizmu. Doda energii, wywoła uczucie lekkości i zadowolenia, pomoże szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy. Stosowana od czasu do czasu pozwoli utrzymać dobre zdrowie i dłużej zachować młodość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Sofra

Kilka pomysłów na domowe kremy do twarzy<< >>Jak się ubrać do pracy latem?

About the author : admin