Jakie zalety ma glamping?

Glamping w Polsce jest absolutnym hitem ostatnich miesięcy. Bez wątpienia jest to raczej specyficzny rodzaj turystyki. Można śmiało powiedzieć, że każdego roku wzrasta liczba zwolenników tej formy wypoczynku.

Co to jest glamping?

Amatorów rozrywki na świeżym powietrzu cały czas przybywa. Niestety pod ciasnym namiotem nie wszyscy potrafią się odnaleźć. Plenerowa, wspólna łazienka jest dostępna na polach namiotowych. W tym artykule wyjaśnimy, jak rozwija się Glamping w Polsce, a także wymienimy jego największe zalety. Zdecydowanie jest to bardzo oryginalny sposób na relaks na świeżym powietrzu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy nie przepadają za noclegami w typowo kempingowym stylu.

Historia glampingu

Słowo glamping powstało z połączenia wyrazów glamourous, czy ekskluzywne oraz camping, czyli biwak. Jest to kemping na łonie natury, ale w luksusowym miejscu. W takim obiekcie z reguły panują hotelowe warunki. Każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie, ponieważ bardzo duży jest wybór miejsc do glampingu. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznego kempingu. W ten sposób można się szybko oswoić z urlopem na świeżym powietrze.

Maksymalna wygoda

Należy pamiętać, że wszystkie glampingowe obiekty mają prywatne łazienki. W środku znajduje się wanna, prysznic, toaleta oraz pojemne szafki. Szafki oraz praktyczne szafy znajdują się w sypialniach. Atrakcją dla najmłodszych turystów mogą być elementy dodatkowe, które posiadają niektóre obiekty. W naszym kraju jest to stosunkowo mało znany trend, a do tego świeży. Jednak amatorów tej rozrywki cały czas przybywa. Warto podkreślić, że wiele ciekawych ofert glampingu można znaleźć w sieci. Wśród najpopularniejszych lokalizacji glampingowych można wymienić jurty oraz luksusowe namioty. Warto mieć na uwadze, że tego typu namioty cechują się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Mają też bardzo ciekawe dekoracje oraz bogate wyposażenie. Należy pamiętać, że szczególną formą namiotów luksusowych są sferyczne namioty ekskluzywne. Są one idealne na glamping nad jeziorem.

Dziurawiec pospolity<< >>Zakupy w second handzie czy sieciówce - wady i zalety obu rozwiązań

About the author : admin