Skoki tandemowe – najważniejsze informacje

W życiu czasem warto się odważyć. Warto zrobić coś, co wymaga pokonania pewnych barier i lęków, aby wyjść z sytuacji silniejszym i nabrać wiary we własne możliwości. Skoki tandemowe tego właśnie uczą. Dają wewnętrzną siłę, poczucie wolności i też… zapewniają zwykłą rozrywkę. To odmiana skoków spadochronowych, odbywających się w tandemie.

Jak to w ogóle wygląda?

W dosłownym tłumaczeniu skok w tandemie będzie po prostu skokiem dwóch współpracujących ze sobą osób, czyli pasażera oraz doświadczonego instruktora. Tym właśnie różni się on od „klasycznych” skoków spadochronowych, że obywa się w parze. Staje się więc idealną opcją na początek dla osób, które ze spadochroniarstwem nie miały jeszcze do czynienia.

Oczywiście takie skoki mogą odbywać się z różnych wysokości, ale na ogół będzie ona wynosić od trzech do czterech tysięcy metrów. Czas trwania lotu odbywającego się bez użycia spadochronu (tzw. wolnego spadania) zazwyczaj wynosi parędziesiąt sekund.

Czy to jest bezpieczne?

W stu procentach tak! Właśnie wysoki poziom bezpieczeństwa jest chyba najjaśniejszym punktem skoków tandemowych, który sprawia, że są one dostępne i odpowiednie dla wszystkich – zaawansowanych, średniozaawansowanych i totalnie zielonych w temacie. Pasażer zawsze jest zabezpieczany przez instruktora. Instruktor sprawuje pieczę nad tym, by lot przebiegał pomyślnie i bez żadnych komplikacji.

Wysoki poziom bezpieczeństwa skoków tandemowych sprawił, że stały się one świetnym pomysłem na prezent dla osób żądnych wrażeń. Vouchety (kupony) na skoki tandemowe i inne odmiany skoków spadochronowych dostępne są w specjalnych punktach zlokalizowanych m.in. w galeriach handlowych.

Jak z tego skorzystać?

Na pewno przed wykupieniem swojego pierwszego skoku tandemowego warto poczytać o tym, jak taki skok wygląda, a nawet obejrzeć przykładowy prezentujący go filmik. Teorię najlepiej poznaje się jednak w praktyce. Do skoku ze spadochronem trzeba się po prostu odważyć i samemu sprawdzić, jak on wygląda.

Aby wszystko przebiegło pomyślnie, warto też na pewno zadbać o to, by podczas skoku czuć się komfortowo, czyli zadbać o wygodny strój. Całą resztą zajmie się już instruktor. Jedynym zadaniem pasażera jest następnie czerpanie przyjemności z lotu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa Silesia.

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?<< >>Jak wybrać najlepszego dermatologa?

About the author : admin