Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Spodobały ci się efekty zapewniane przez peeling kawitacyjny, jednakże chciałabyś móc się nimi cieszyć na co dzień, a nieczęsto masz okazję zaglądać do salonów kosmetycznych bądź gabinetów spa? Kawitacja bezprzewodowa będzie więc spełnieniem twoich pragnień. To ona pozwoli ci na profesjonalne zajęcie się skórą w domowych warunkach.

Krok 1 – zakup specjalistycznego urządzenia

Bez niego nie ma mowy o samodzielnym przeprowadzaniu kawitacji, tak więc najlepiej będzie, jeżeli zainwestujesz w nie od razu, zamiast odwlekać tę czynność w nieskończoność. Trudno tu zresztą mówić o jakiejś szczególnie dużej inwestycji. W tym momencie urządzenia do kawitacji bezprzewodowe kosztują zwykle nie więcej niż dwieście złotych, czyli stosunkowo mało.

Szukając dobrego urządzenia, zwróć uwagę na to, by posiadało ono wyświetlacz LED odmierzający czas zabiegu. Ten prosty dodatkowy element ułatwi ci wykonanie kawitacji.

Krok 2 – przygotowanie skóry

Zanim sięgniesz po swoją nową kawitację bezprzewodową, musisz przygotować do zabiegu swoją skórę. Pamiętaj przede wszystkim o tym, by usunąć z niej cały makijaż. Wykonaj demakijaż bardzo dokładnie.

Następnie oczyść cerę przy użyciu zwykłego peelingu mechanicznego. Najlepszy będzie ten drobnoziarnisty, który nie podrażni skóry.

Krok 3 – zabieg

W następnym etapie możesz już zająć się kawitacją. Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi zakupionej kawitacji bezprzewodowej i postępuj zgodnie z zaznaczonymi wskazówkami. Peeling warto przeprowadzić w specjalnych rękawiczkach, aby jakimś cudem nie dopuścić do zanieczyszczenia skóry.

Ważne jest również to, aby w czasie trwania zabiegu cały czas utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. W tym celu musisz przecierać ją płatkiem kosmetycznym namoczonym zwykłą wodą.

Krok 4 – pielęgnacja

Każda kawitacja bezprzewodowa w pewien sposób ingeruje w stan twojej skóry, tak więc po zabiegu musisz pozwolić tej skórze szybciej dojść do siebie. Przyspiesz jej regenerację. Zrobisz to z pomocą nawilżających i odżywczych kosmetyków.

Po zabiegu możesz nałożyć na twarz ulubione serum albo po prostu zwykły krem czy nawet mocniej działającą maseczkę. Sięgaj jednak po sprawdzone kosmetyki. Lepiej nie katować twarzy czymś, z czym nie miała ona wcześniej do czynienia.

Kawitacja bezprzewodowa dostępna jest w ofercie beautysystem.pl.

Czy warto korzystać z zabiegów kosmetycznych na twarz?<< >>Skoki tandemowe - najważniejsze informacje

About the author : admin