Zimowy urlop w górach

Zimowy wypoczynek w górach cenią sobie osoby, które potrafią jeździć na nartach albo snowboardzie. I nic dziwnego, szusowanie po stokach może być prawdziwą frajdą. Jednak pozostają jeszcze osoby, które niestety nie posiadają tej umiejętności. Pojawia się więc pytanie: co można robić zimą w górach, poza jazdą na nartach i snowboardzie? Czy w tym przypadku wakacje w górach to dobry pomysł?

Zimowe atrakcje w Ustroniu

Ustroń jest miastem uzdrowiskiem, położonym w dolinie Wisły, pomiędzy dwoma górami: Czantorią i Równicą. Dla narciarzy przygotowano tu świetne trasy narciarskie, ale pozostali turyści również nie mogą się nudzić. Czeka na nich kolej linowa i piękne widoki z góry, a w pobliżu stacji sokolarnia, w której można obejrzeć wiele drapieżnych ptaków. Warto wejść na sam szczyt Czantorii, by obejrzeć wspaniały pejzaż z wieży widokowej, znajdującej się już po czeskiej stronie. Drugą z ustrońskich gór jest Równica. Tu można poszaleć na torze saneczkowym, albo też wybrać się do kina 7D. Pod samym szczytem czeka na turystów pyszne jedzenie w wybranej karczmie – może u diabła Rokity? Turyści mogą liczyć również na szeroką bazę sanatoryjną i leczniczą oraz noclegową.Ustroń apartamenty – tu można znaleźć najlepszą kwaterę, począwszy od małych i przytulnych, aż po kilkugwiazdkowe hotele. Usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Każdy znajdzie to, co lubi. Warto jednak wcześniej przejrzeć oferty Ustroń apartamenty, sprawdzić lokalizację, warunki i udogodnienia, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

Czy Wisła to dobre miejsce na wakacje w górach?

Wisła, znajdująca się u podnóża Baraniej Góry, to miejscowość, która każdemu kojarzy się z wyciągami narciarskimi i trasami zjazdowymi oraz z Adamem Małyszem i skokami narciarskimi. Osoby, które nie jeżdżą na nartach, mogą pomyśleć, że to miejsce nie dla nich. Ale to oczywiście nieprawda, Wisła ma wiele propozycji również dla takich osób. Przede wszystkim są to liczne trasy spacerowe i turystyczne, jest również mnóstwo miejsc do zjeżdżania na sankach dla dzieci, a w rynku można pozjeżdżać nawet na pontonie. Jednak najmilszą atrakcją wakacji w górach, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych są kuligi, organizowane na malowniczych trasach Beskidu Śląskiego. Można także spróbować nauczyć się jazdy na nartach, gdyż na wszystkich wiślańskich stokach funkcjonują szkółki narciarskie.Zaplecze noclegowe sprawdzić można pod hasłem „apartamenty Wisła„. Ciekawe i liczne oferty dostosowane są do oczekiwań nawet najbardziej wymagających gości. A zamieszczone na stronach internetowych opinie, ułatwią trafny wybór.

Na udane wakacje w górach składa się wiele okoliczności, jedną z najważniejszych jest dobry humor, ale równie ważne jest wygodne i przytulne mieszkanie. „Apartamenty Wisła” i „Ustroń apartamenty” to hasła, które pomogą znaleźć najlepsze kwatery dla każdego.

Sezonowa zmiana garderoby. Czy na pewno konieczna?<< >>Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

About the author : admin