Bio produkty w naszej kuchni

W ostatnich latach w sklepach, jak grzyby po deszczu, zaczęły się pojawiać produkty z certyfikatami BIO. Są to produkty z sprawdzonych upraw i hodowli ekologicznych. Oczywiście spożywanie produktów bez tych certyfikatów nie jest zagrożeniem dla życia, ale czasami o wiele zdrowiej jest zamienić, przykładowo, zwykłe napary na bio kawy i zdrowe herbaty.

Dlaczego wybieramy produkty z certyfikatem?

Certyfikat BIO jest to inaczej certyfikat rolnictwa lub przetwórstwa produktów ekologicznych, wizualizowany za pomocą logo zielonego listka. Produkty oznaczone tym certyfikatem są wytwarzane bez użycia pestycydów, nawozów sztucznych, środków chemicznej ochrony roślin, antybiotyków, emulgatorów, glutaminianów i barwników. Bo chociaż wydaje się, że taka zdrowa produkcja powinna być normą, to niestety tak nie jest. Dlatego warto wybierać na przykład bio herbaty, gdyż okazuje się że na zwykłych, nieekologicznych plantacjach często stosuje się pestycydy, które jako konsumenci wypijamy razem z naparem. A to tylko jeden z wielu przykładów.Chociaż bio produkty są zdecydowanie droższe niż żywność bez certyfikatu (średnio o około 30%), są szczególnie polecane dla osób walczących z alergiami pokarmowymi i nadwagą, a także dla niemowląt i małych dzieci.

Jakie bio produkty wybieramy do naszej kuchni

Powinniśmy na co dzień starać się o to, by w naszej diecie było jak najmniej zbędnych i szkodliwych substancji. Dlatego też polecamy, w miarę możliwości, stosowanie jak największej liczby ekologicznych produktów w kuchni. Nie musi być to tylko żywność ze sklepów, sami również możemy wyhodować ekologiczne owoce i warzywa, zebrać zioła na zdrowe herbaty czy zakupić mięso od zaprzyjaźnionego gospodarza. Na szczęście, idąc z duchem czasu i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, większość sklepów spożywczych posiada w swojej ofercie produkty z certyfikatami. W marketach takich jak Lidl, Biedronka czy Kaufland bez problemu możemy nabyć warzywa, owoce, kasze, ryże, słodycze i wiele innych certyfikowanych produktów. Rozszerza się również oferta napojów: właściwie w każdym markecie znajdziemy dziś bio herbaty, bio kawy czy bio soki. Również producenci mleka i posiłków dla dzieci stawiają na rolnictwo i przerób ekologiczny.

Czym jest liposukcja?<< >>Na czym dokładnie polega depilacja brazylijska i kiedy warto zdecydować się na jej wykonanie?

About the author : admin