Błędy popełnianie przy wyborze stołu do masażu

Wybierając stół do masażu fizjoterapeuci podejmują jedną z najważniejszych decyzji w życiu zawodowym. Musi być ona przemyślana, ponieważ zakup stołu jest sporym wydatkiem na początku działalności, a będzie on używany przez lata. Jakich błędów nie wolno popełniać wybierając stół?

Zła wysokość

Nie bez powodu większość stołów, szczególnie stacjonarnych, ma regulowaną wysokość. To ona wypływa na komfort pracy i obciążenie kręgosłupa przy wykonywaniu masażu. Najlepiej więc wybrać elektryczny stół do masażu, ponieważ wysokość będzie można w każdej chwili zmienić. Jeśli stoły do masażu nie mają takiej możliwości, to jest ryzykować wybrania takiego o nieodpowiedniej wysokości – w sklepie może wydawać się świetny, ale już w trakcie wykonywania pracy niekoniecznie.

Zbyt ciężkie przenośne stoły do masażu

Jeśli planujesz ze stołem do masażu jeździć do klienta, to nie zapomnij o tym, że będziesz musiał go przenosić. Jeśli stół będzie zbyt ciężki, twój kręgosłup bardzo szybko to odczuje i sam będziesz potrzebować pomocy fizjoterapeuty. Weź też pod uwagę, że na wagę stołu wpływają dodatkowe elementy – zagłówki, podpórki, przedłużenia… Pytanie, które z nich są naprawdę potrzebne i na jaką dodatkową wagę możesz się zgodzić jest bardzo istotne, szczególnie jeśli nie masz dużo pieniędzy na start. Pamiętaj jednak, że to elementy modyfikowalne – możesz przestać je stosować, kupić inne, by lepiej dostosować je do swojej pracy i możliwości. Warto też kupić pokrowce na kółkach – dzięki nim przenośne stoły do masażu będą wygodniejsze w transporcie.

Nieodpowiednie do stylu pracy materiały, z których wykonano stół

Drewno jest śliczne, ale ciężkie i niekoniecznie odporne na wodę, więc jeśli zamierzasz dużo podróżować ze stołem, postawić go w miejscu, w którym będzie woda lub para, to lepiej wybierać z aluminiowych stołów do masażu. Z kolei jeśli pracujesz stacjonarnie i chcesz, by gabinet wyglądał ładnie, to stoły drewniane prawdopodobnie okażą się lepsze. Istotna jest też pianka – jej grubość i rodzaj wpływają na szybkość, z jaką pojawią się odgniecenia na stole, a barwa tapicerki wpłynie na postrzeganie czystości – musisz ją wycierać po wizycie każdego pacjenta, ale niektóre kolory i tak bardzo szybko stracą swój urok.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

Odpowiednie odżywianie<< >>Owrzodzenia podudzi - jak sobie z nimi radzić?

About the author : admin