Ból kręgosłupa – co robić?

Nieprzyjemny ból pleców potrafi bardzo uprzykrzyć życie. Przyczyną problemu może być kontuzja, wypadek, schorzenie, wada postawy, przeciążenie, garbienie się lub siedzący tryb życia. Dolegliwość często jest na tyle silna, że utrudnia codzienne funkcjonowanie. Co robić w takiej sytuacji?

Uśmierzanie bólu

Przy pojawieniu się pierwszych bóli kręgosłupa pacjenci zwykle starają się radzić sobie samodzielnie, stosując metody domowe. Dostępne sposoby są jednak doraźną pomocą, która nie zda egzaminu przy poważniejszych problemach zdrowotnych, np. urazach, chorobach czy zwyrodnieniach. Aby jednak wyeliminować nieprzyjemne objawy, można zastosować kilka metod.

Przede wszystkim należy zadbać o prawidłową postawę ciała. Szczególnie osoby, które sporo czasu spędzają przed komputerem, powinny zwrócić uwagę, jak odpowiednio siadać, by nie zaszkodzić kręgosłupowi. Na ból pleców pomóc może również branie gorących kąpieli, a także zastosowanie chłodnych okładów. W trudniejszych momentach można zażyć dostępne w aptece środki przeciwbólowe.

Rehabilitacja

Domowe metody mogą przynieść jedynie chwilową ulgę, nie są jednak rozwiązaniem problemu w poważniejszych stanach. Ból kręgosłupa zawsze wymaga konsultacji ze specjalistą. Przeciąganie wizyty u ortopedy może szybko pogorszyć stan zdrowia, a w takim wypadku leczenie będzie znacznie bardziej skomplikowane, dłuższe i trudniejsze.

W bardzo wielu wypadkach problemy z kręgosłupem rozwiązywane są za pomocą masażu leczniczego oraz aktywności fizycznej. Ćwiczenia powinny być wykonywane pod okiem rehabilitanta, który wskaże, jak prawidłowo przeprowadzać wszystkie czynności. Bardzo przydatne mogą być niektóre sprzęty sportowe, jak piłka ortopedyczna pomagająca w rozciąganiu. Celem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni w poszczególnych partiach pleców.

Masaż leczniczy w Warszawie

Poza ćwiczeniami, bardzo ważną sprawą jest często także masaż leczniczy. Specjaliści zalecają go zwłaszcza przy schorzeniach ortopedycznych, urazach i wadach postawy. Tego rodzaju zabieg rozluźnia zbyt napięte mięśnie i łagodzi bóle. Ważne jednak, aby najpierw skonsultować się z lekarzem, który dokona odpowiedniej diagnozy.

Sam zabieg również wymaga odpowiedniego podejścia i nie może być wykonywany przez osobę bez wiedzy w tym zakresie. Decydując się na masaż leczniczy w Warszawie na pewno można liczyć na specjalistyczną pomoc. Nie warto zatem zwlekać – im wcześniej rozpocznie się zabiegi fizjoterapeutyczne, tym nieprzyjemna w objawach i skutkach dolegliwość szybciej ustąpi.

Skąd się bierze nadmierne owłosienie?<< >>Skórzane buty czyli inwestycja na lata

About the author : admin